Emzirme Hakkında

oznur_aki soruyor: 6

Merhabalar,

2,5 ay önce doğum yaptım. Genellikle sağ göğsümden daha çok emzirdim ve  sol göğsümde her zaman çok az süt vardı. Şimdi ise sol göğsümde süt nerdeyse yok denecek kadar azaldı:( Aynı zamanda sağ göğsüm sol gösümden daha büyük.Şu anda sağ göğsümden emzirmeye devam ediyorum. Benzeri sorun yaşayan ve çözüm üreten varsa, yaptıklarınız hakkında fikir alabilirsem çok sevinirim.
Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


buhar

yani nerdeyse aynı sıkıntıyı paylaşıyoruz.. bende sol göğsümden verdim önceleri hep, sonra sağ göğsü verdim.. benimde sağ göğsüm küçük kaldı diğerine nazaran.. bi süre sonra sağdan emmeyi reddetmeye başladı, diğeri gibi süt gelmediği için... şimdi çok direnmeme rağmen emmek istemiyor.. sütün azalacağından endişe ediyorum zaten azdı ... bazen hile yapıyorum azıcıkk bal sürüyorum göğüs ucuma o zaman emiyor... ben az süt olan memey daha sık emsirirsek bu sorunu aşabiliriz gibi geliyor ama emin değilim !


Tunam10

bende de tek tarafı az emiyor. ben hep açken az emdiği tarafı veriyorum. 1-2 dk sonra mızlıyor öbür tarafa geçiriyorum. orayı az emzirdikten sonra çaktırmadan, bebeği kaydırarak, az emdiği göğsü çevirmeden futbol topu pozisyonunda tekrar deniyorum. sonrada az emdiği tarafı iyice sağıyorum. böylece hem o tarafta sütü çoğaltım hem en azından azda olsa emiyor o tarafı.
bu arada az çok bal 1 yaşına kadar çok tehlikeli. balda yer alan bir bakteri 1 yaş altı bebeklerde sinir sistemi hastalığı yapabiliyor.(eşim gıda mühendisi. ondan biliyorum)


kuzununannesi

REYYANNİSA TUNAM10 HAKLI

BALA DİKKAT ET, KULLANMA SAKIN..


buhar

ya hiç bilmiyordum bu kadar ssakıncalı olabileceğini.. zaten çok nadiren yaptığım bişeydi onuda tavsiyenizli kesiyorum :) ama insan baazen o kadar çaresiz kalıyorki böyle yintemlere başvurabiliyor malesef:(


Tunam10

seni çok iyi anlıyorum canım. emzirmek için uyutmak için gaz çıkartmak için yeri geliyor ne şaklabanlıklar yapıyoruz. bundan sonra dikkat edersin. mesala şunu deneyebilirsin. emzik emiyorsa önce emzik ver ağzına. memene yaklaştır sonra emziği çıkart. kendi memeni ver. ilk haftalarda tuna emmek istemediğinde denemiştim annemin tavsiyesiyle. işe yarıyor:))


oznur_aki

Cevaplar için teşekkürler ben de pes etmiştim artık sol göğsümden emzirmeyi ama şimdi sabırla deneyeceğim tekrar...Cevaplamak için Üye ol