Gece uyuttuktan sonra kaldırıp tuvalete götürmeli mi?

Damla soruyor: 4

Gündüzleri çişini kaçırana kadar tutma eğiliminde olduğundan söylemesini beklemeden biz götürüyoruz tuvalete. Geceleri ise 9-10 arası uyuyup 7 civarı kalkıyor ve altını ıslatmadan sabaha kadar uyuyor. Uykusu bölünmesin diye tuvalete kaldırmıyordum.

Dün öğle uykusu uyumadığından çok yorgundu akşam bir şey yemedi. 3-4 bardak hoşaf içmesine sesimi çıkarmadım. Sonra gece altını ıslatırsa uykusu daha çok bölünecek diye ben yatmadan tuvalete götüreyim dedim. Hafiften terlemişti, üstünü falan da değiştirmeme rağmen gözünü bile açmadı. O kadar da çok yaptı k, nasıl tutabildiğine şaşırdım.

Acaba her gece tuvalete götürmeli mi? Sabaha kadar tutmasının bir sakıncası var mı? Gündüzleri tutmasını da teşvik mi etmiş oluyoruz acaba gece o kadar uzun süre tutmasına izin vererek.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


somerb

Ben onceleri kaldirmiyordum, genelde tutabilse de 1-2 kere kacirdigi oldu ve kacirdigi zaman uyanip uzuluyordu.
Su anda gece 12-1 civarinda 1 kere tuvaletini yaptiriyorum, uykusu kacmadigi icin hemen uyumaya devam ediyor.  Kaza olma ihtimali de ortadan kalkmis oluyor.


BlogcuAnne

Ben de ilk başlarda kaldırmıyordum ancak birkaç gece üst üste kaza oldu. Sonra baktık ki yatmadan da süt içtiği için onca saat tutmasını beklemek çok doğru değil. Biz de kendimiz yatmadan kaldırmaya başladık. Deniz akşam 8 buçuk-9 gibi yatıyor, biz de yatmadan 12 gibi onu kaldırıyoruz. Babası kaldırırsa kucağında götürüyor, ben ağır taşıyamadığım için tıpış tıpış yürüyütüyorum. Gözlerini bile açmadan çişini yapıyor, aynen yatağına dönüp uyumaya devam ediyor.


uzaylizekiye

ilk 1 sene hep kaldırdık... yattıkları odada lazımlığı duruyordu gece saat 12 gibi kucağımıza alıp gözü kapalı çiş yaptırdık... son 6 aydır hiç kaldırmıyoruz tutabiliyor hiç kaçırmadı..

belki başlarda kaldırmak gerekli sonradan kendileir hallediyorlar...


onuranne

Biz de geçen yazın başına  kadar geceleri kaldırıyorduk.Sonra çişini geceleri tutmamayı öğrettiğimizi düşündüm.Yatağında alez vardı nasılsa,birkaç kazadan ne olur dedim:)İyiki de kazaları göze almışım.Şimdi yatmadan önce varsa çişini yapıyor yoksa da sabaha kadar tutuyor,çok nadir kalkıyor yanıma gelip anne çişim var diyor..

Çok sıvı aldığı akşamlarda sabaha kalmadan(uykuları daha derin olduğundan) kaldır , ama diğer geceler çiş yapma iht. duymuyorsa uykusunu hiç bölme ve belki de yeni bir adet edindirme derim:)Cevaplamak için Üye ol