İSTANBUL BEYLİKDÜZÜNDE KADIN DOĞUM DOKTORU

hatez soruyor: 10

arkadaşlar 

bana önerebileceğiniz anlayışlı güleryüzlü bayan tercihim:) bi doktor var mı acaba? 
ben aslına bakarsanız devlet hastahanesinde doğum yapmak isterim ama yakınlarda büyükçekmece devlet hastahanesi var ve bide yeni taşınan eski bakırköy kadın doğum yani kanuni sultan süleyman var ama orayı hiç mi hiç sevemedim ne yazık ki, sanırım medilifeden başka çarem yok ama İSTEMİYORUM:(

 önerdiğiniz doktorlar varmı? 
özel muayenehanede olur çok uçuk fiyatlı olmasında.

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


ZeynepYenice

ilk önce hayırlı olsun hamileliğiniz..
sonrasında niye medilife hastanesini istemiyorsunuz? bende beylikdüzünde oturuyorum ve ilk kızımı orda dünyaya getirdim doktorum senem aras. çokta memnunum kendisinden hatta ona giden bir hamile başka doktora gitmek istemez diye de çok iddialı konuşabilirim :)
şu anda 2.kızıma hamileyim ve 27 haftalık olduk yine kontrollerimde senem hanıma gidiyorum. Senem hanım ile ilgili tek dezavantaj çok yoğun çalışıyor, randevu almak biraz sorun yaratabiliyor onu da şöyle hallediyorum, örneğin temmuz ayının randevu defteri haziranın 24'ünde açılıyor hemen o gün ararsanız temmuz ayı içersine istediğiniz güne randevu alabilirsiniz, geç kaldığınız takdirde hemen randevuları doluyor.
denemenizi tavsiye ederim.


hatez

allahda senden razı olsun medilifede bi senem hanımı tavsiye ettiler zaten, onada randevu alamadım bir türlü, dediğin taktiği bir deneyeyim bakalım, doktoru sabitlesem iyi olacak ama bulamadım işte olmadı. senem hanım birde 12 ye kadar çalışıyor tam sıkıntı ondan randevu almak :( doğum sırasında kendi doktorunun yaptırması için acaba ne gerekiyor sadece mesai saatlerinde olursa mı geliyor? birde normal doğumdan yana olan bir doktordur umarım, özellerde pek öyle olmuyor da çünkü. en son medical parka gittim renkli ultrasona oradaki doktor çok iyiydi ama doğum olasılığınıda düşünmek lazım yakınlarda biryer bellemek lazım.


hatez

haa birde ben halkalıya gittim 3 keredir muayeneye orada en son 1 ay sonra gel şeker yüklemesi yapacağız dedi o nedir acaba? medilife de yapıyordur onu sanırım size yapmışlardır herhalde, ücreti falan nedir acaba zeynep hanım?


ZeynepYenice

hatez merhaba,

senden de razı olsun :) senem hn evet 12 ye kadardı ama artık 2 ye kadar çalışıyor, birde muayene ederken içerde çok vakit geçtiği için muayene saatlerinde sarkma oluyor.
ayrıca normal doğumdan yana tabii sağlık durumun elveriyorsa, illaki  normal diye de zorlamıyor yani, ilk önce sağlık durumuna sonra hastanın isteğine bağlı olarak normal doğumdan yanayım der hep :)
bu arada bende ptesi günü yaptırdım şeker yüklemesini, 47 tl idi galiba, ama bunun içinde benim hemogramıma da bakıldı idrar tahliline de.. toplam 47 tl verdim.


doğum için ise benim ilk doğumumda senem hn için ayrıca bi ücret ödememiştik fakat ondan sonra sistem değişmiş eğer mesai saatleri dışında olursa doğumunuz senem hn için çok da abartılmayacak bi ücret ödeniyormuş.
fakat henüz fiyat bilgisi sormadım ben..

ayrıca şeker yüklemesi 24 ile 28 inci haftalar arası yapılıyor bilgine :)


hatez

o zaman ben o testi gideyim halkalıya gideyimde yaptırayım bari pff çok pahalı değilde şimdi durduk yere de 47 lira falan vermeyeyim teşekkür ederim valla ama senem hanımı çok tavsiye ettiler en yakın zamanda gideceğim ona inşallah.


zeynepcim senin ilk doğumun senem hanımın mesai saatine gelmedi mesela senem hanım hastahanede yok talep ediyorsun onu mu çağırıyorlar nasıl işliyor durum acaba?ZeynepYenice

benim ilk doğumum senem hanımın mesai saati içinde oldu (saat17.45) 
o zamanlar saat 18.00 e kadar çalışıyordu ancak, mesai saati dışında da olsa, eğer doğumda senem hanımın olmasını isteyseydim hastane senem hanımı arayıp çağırıyor ve ekstra bi ücret ödenmiyordu..
Ancak dediği gibi şu anda mesai saatleri hem kısıtlı senem hanımın hemde mesai dışında çağırıldığı takdirde ekstra ücret talep ediyor hastane yönetimi ama senem hanım ile olacaksa doğum ben buna değer diyorum. öyle pozitif öyle sakin hamileyi rahatlatan ve çok bilgili bir doktor kendisi.. bildiğim kadarıyla da uzun yıllar yenimahalle doğum evinde doktorluk yapmış..


nakreszforce

beylikduzu kolan hastanesinde op.dr.fatma gencturk tavsiye ederim, kendi de genc bir anne..guler yuzlu ve sevimli biri..ben 5 gun once orda normal dogum yaptım..ucretler de cok uygun..


daaisyy

Merhaba, acaba hastane olarak Medilife'ı mı yoksa farklı bir hastaneyi mi tercih ettiniz?
 Bende şuanda Medilife a gidiyorum ama kararsızım. Kanuni Sultan Suleyman hastanesinede ikili tarama için gittim, sürekli kötü davranmaları ile ilgili şeyler duyuyorum. ki hastane içinde bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa çook sevinirim :)hatez

kanuniye gittim bende ama benim zamanımda yeni taşınmıştı çok karışıktı ve kötü davranıyorlardı, son bir iki ayımda medilife senem hanıma gittim ben çok memnundum ondan doğumumuda orada yaptım gerçekten çok memnundum medilifeyi tavsiye edebilirim.


daaisyy

Kanuni için surekli kotu davrandıklarını duyuyorum ilk dogum içinde tam cesaret edemiyorum. Medilife'a Ahmet beye gidiyorum bende. Senem hanımı çok öneren var ama randevuları çok dolu.Cevaplamak için Üye ol