İş değiştirmek

sehergil soruyor: 10

Merhabalar kızlar desteğinize ihtiyacım var, çıkmazdayım.
Bir insan kayankları danışmanlık şirketi cv'mi bulmuş, görüşmeye çağırdılar gittim görüştüm. Olumlu geçti. İkinci görüşme için pazartesi gidicem ama kafam karmakarışık. Toplu bir alım yapılıyor farklı pozisyonlar farklı fabrikalar için. Ben esenyurta alacaklar diye düşünmüştüm. Beylikdüzünde oturuyoruz.  Burda düzenimizi kurduk, bakıcımız iyi sağolsun. Fakat beni topkapıdaki fabrikadan çağırdılar. Daha alıp almayacakları da belli değil ama artıları ve eksileri düşünmem gerekiyor.
Hergün gitgel yaparsam yollarda mahvolucam en az 3 saatim yollarda geçicek. Şimdiki işimde 18:00de evde oluyorum. Yeni yerde gitgel yaptığımda 20:00de evde olurum. Annem çapada oturuyor, hiçi çocukla çapada kalırsak yol açısından rahat ederim ve oğluma çabucak kavuşurum. Çocuğa annem bakacak ama o bakıcımız gibi bakamaz ve evde 4 yaşında yeğenim var, bizimkine zarar verebiliyor, annem ev işleriyle meşgul oluyor her zaman başlarında olmaz.

Bu işim aile şirketi, uyuz bir müdürümüz var, her işe karışırlar ama rahatım, kendi odam var ve nurtilemeye fırsatım var anlayın yani. Tek sıkıntım ctesi de tam gün çaışıyoruz. Burda 8.30-17.00 6 gün çalışıyoruz.

Yeni yerde 8,30-18,30 5 gün. Yani oraya girersem 2 gün tatilim olacak. Ama yeni yerde sorumluluk ve iş stresi fazla olacak o kesin.

Bir de diyorumki genç yaşta çalışmazsam ne zaman çalışıcam? bu işimde kendime katacağım fazla birşey kalmadı 3 yıldır burdayım. Ve bu fırsatı değerlendirmezsem daha uzun yıllar burda kalırım.

Yeni yerde biraz fazla maaş alıcam ama stres fazla olursa o paraya ve düzenimi bozmaya değer mi bilmiyorum.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


ipekkusgoz

3 saatiniz yolda geçmez gibi geliyor bana.Ben Bakırköy'de oturuyorum, çakmaklı da çalışıyorum.Gerçi servisim var ama metrobüsün gelmesiyle Topkapıya ulaşmak o kadar zor olmasa gerek diye düşünüyorum.Gerçi şimdiki işte 6'da evde oluyorken yeni işte o saatte hala çalışıyor olacaksınız ama c.tesinizin boşa çıkacağını düşünerek katlanılabilir gibi geliyor bana. 


ozgurcan

yeni iş için neden bakıcı devam etmiyor? sadece eve gec gideceksiniz ve cumartesi calısmayacaksınız.. yeni işin  parası daha iyiyse katlanılır.. 3 kurus fazlaysa cekilmeyebilir bu işte rahatınızda yerinde anladığım..


sehergil

İpekkuşgöz çakmaklı, kıraç mı? Benim şimdiki işim de orda, alkentin karşısındayız. Sizin geldiğiniz istikamette trafik çok olmuyor ama. Sabah beylikdüzü- avcılar istikameti çok kalabalık akşam da küçükçekmece avcılar çok fena. Servis olur büyük ihtimalle ama trafik zor iş. Metrobüse de kalabalıktan binemiyorlar valla.
Cumartesi tatil olması çok önemli evet, çünkü bir tek pazar yetmiyor hiçbir şeye.


basakanne

3 kuruş için iş değiştirmeye değmezzz bence...yeni yerin artıları çok olsa ok derdimm ama bence gereksiz aksiyon gibi geldi.


sehergil

ozgurcan bu işte rahatım ama cumartesileri çok zor geliyor. Çünkü ctesi eşim ve bebek evde. Ben gitgel yaparsam bakıcımız çalışır, ben kendi rahatımı ve oğluma daha erken kavuşmayı düşünüyorum.
Başakçım yeni yer Türkiyenin en büyük gıda şirketi ve maaş da danışmanlık şirketinin bana yazdırdığı gibi olursa şu anki maaşımın 2/3 daha fazlası.
Sorun benim rahatıma çok düşkün olmam sanırım.
Hiçbirşey emek verilmeden elde edilmiyor.
Burda bir ömür geçirmekten korkuyorum valla. Sekreterimiz 18 yıldır burda, patronun yaşlandıkça daha problemli olduğunu, kendi daha gençken iş değiştirmediği için pişman olduğunu söyleyip duruyor.ipekkusgoz

Komşuyuz sanırım Sehergil:)).

Tabii ki siz işe giriş ve çıkış saatlerinde trafik yoğunluğunun çok olduğu yönlerde gidip geleceksiniz ama ne bileyim İstanbul gibi bir yerde B.düzü-Topkapı arası çok da sorunlu bir güzergah gibi gelmedi bana.Bundan kat kat fazla kötü güzergahlar kullanmak zorunda olan insanlar vardır mutlaka.Özellikle metrobüs varlığında,trafikde saatlerce kalmak mı, metrobüste kalabalık gitmek mi dersen bana kalabalığı tercih ederim sanırım. Bir de Ramazan'da bir kaç hafta servis kullanamadan gidip gelmiştim ben.Gerçekten çekilmeyecek bir şey değil.Mavi Haımköy münübüsleri başlıbaşına bir bela onları kastetmiyorum ama metrobüs ve HT18 ile çok rahat gidip geldim ben. Çok fazla metrobüs avcılardan hareket için bekliyor oluyor.Sabah saatlerinde o altgeçit kuyruk oluyor resmen , sefere çıkacak metrobüslerle.

Ama tabii ki bu sadece benim fikrim. Çekecek olan sensin .Hayırlısı olsun şimdiden


sehergil

Kızlar gözümü kararttım. Bu fırsat bir daha ele geçmez diyorum. Yoksa burda yaşlanıcam.
İpekkusgöz, komşum teklifimi kabul et.


aytul79

Sizin mesleğinizde herhangi bir firmada çalışmaktansa isim yapmış kurumsal bir firmada deneyim sahibi olmak bence çok önemli. şu an kariyer planlaması yapmayacaksınızda ne zaman yapacaksınız? zorluklar olmadan da ne yazık ki başarı kolay gelmiyor. ben kesinlikle iş değişikliğinizi sonuna kadar destekliyorum :) ben sabah 07:15 gibi evden çıkıyorum. akşam ise en erken 20:30 da evde oluyorum. inanın hiç dert etmiyorum. üstelik cumartesi günü de 17:00 gibi evde oluyorum. birde sizin cumartesi-pazar tatiliniz var. yine avantajlısınız. belirttiğiniz saatlerde istanbul için gayet normal saatler. bence tek sorun şu an akşam 18:00 da evde olabilmeniz. o yüzden akşam dönüşü bu kadar dert ediyorsunuz. eğer iş teklifi ederlerse kesinlikle kabul edin. bence pişman olmayacaksınız.ipekkusgoz

Aaaa tam da birbirimizi yeni bulmuşken:)

Madem sen de gıda sektöründesin gittiğin yer iyi bir gıda firması; YA BENİ DE GÖTÜR YA SEN DE GİTME:)))

Hayırlısı olsun inşallah.


sehergil

Aytülcüm çok teşekkür ederim. Evet benim derdim şimdi erken çıkıyor olmak. Doğum sonrası ilk işe başlayacağım çok üzülüyordum bebeğimi bırakacağım için ama şimdi iyi ki çalışıyorum diyorum. Önceki işim çok stresliydi orası da büyüktü ama dayanılacak gibi değildi. Buraya gelince rahata ermiştim.
Buldum da bunuyor gibi oldum. İnşallah alırlar. Hakkımda hayırlısı.

Herkese hayırlı işler diliyorum, tüm bebeleri öpüyorum.Cevaplamak için Üye ol