İş değiştirmek

sehergil soruyor: 1

Merhabalar kızlar desteğinize ihtiyacım var, çıkmazdayım.
Bir insan kayankları danışmanlık şirketi cv'mi bulmuş, görüşmeye çağırdılar gittim görüştüm. Olumlu geçti. İkinci görüşme için pazartesi gidicem ama kafam karmakarışık. Toplu bir alım yapılıyor farklı pozisyonlar farklı fabrikalar için. Ben esenyurta alacaklar diye düşünmüştüm. Beylikdüzünde oturuyoruz.  Burda düzenimizi kurduk, bakıcımız iyi sağolsun. Fakat beni topkapıdaki fabrikadan çağırdılar. Daha alıp almayacakları da belli değil ama artıları ve eksileri düşünmem gerekiyor.
Hergün gitgel yaparsam yollarda mahvolucam en az 3 saatim yollarda geçicek. Şimdiki işimde 18:00de evde oluyorum. Yeni yerde gitgel yaptığımda 20:00de evde olurum. Annem çapada oturuyor, hiçi çocukla çapada kalırsak yol açısından rahat ederim ve oğluma çabucak kavuşurum. Çocuğa annem bakacak ama o bakıcımız gibi bakamaz ve evde 4 yaşında yeğenim var, bizimkine zarar verebiliyor, annem ev işleriyle meşgul oluyor her zaman başlarında olmaz.

Bu işim aile şirketi, uyuz bir müdürümüz var, her işe karışırlar ama rahatım, kendi odam var ve nurtilemeye fırsatım var anlayın yani. Tek sıkıntım ctesi de tam gün çaışıyoruz. Burda 8.30-17.00 6 gün çalışıyoruz.

Yeni yerde 8,30-18,30 5 gün. Yani oraya girersem 2 gün tatilim olacak. Ama yeni yerde sorumluluk ve iş stresi fazla olacak o kesin.

Bir de diyorumki genç yaşta çalışmazsam ne zaman çalışıcam? bu işimde kendime katacağım fazla birşey kalmadı 3 yıldır burdayım. Ve bu fırsatı değerlendirmezsem daha uzun yıllar burda kalırım.

Yeni yerde biraz fazla maaş alıcam ama stres fazla olursa o paraya ve düzenimi bozmaya değer mi bilmiyorum.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


chroma

İstanbul ve trafik konusunda yorumda bulunamam ama sırf cumartesi çalışmamak için bile yeni işi kabul ederdim. Eski işyerimde cmt yarım gün çalışıyorduk. O zamanlar bekar olmama rağmen yine de yetmiyordu haftada 1 gün tatil.
Cevaplamak için Üye ol