sütü yok denecek kadar azken sağarak artıran var mı arkadaşlar

mrsk soruyor: 10

bebeğim 55 günlük oldu doğduktan 4 gün sonra 400 gr kilo kaybı olunca sütüm az diye doktor mamaya başlattıhala emmeye devam ediyor kızım ama mama takviysi yapıyorum yoksakilo alması duruyor bir hafta mamayı keserek devam etim sadece 20 gr aldı sağınca sütüm en fazla 30 cc çıkıyor geceleri mama yemiyor emerek uyuyor sağarak sütü bu şekilde az olupta artan var mı?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


maramara

stres yapmayın,dınlenmeye calısın,su ıcın ve de promalt ıcecegı tavsıye ederım.e-bebek'ten almıstım.bır gun ıctım bır gun ıcmedım ılk zamanlar.sımdı de haftada 1 ıcmeye devam.resmen 1 hafta sonra sut azalıyor bende.ıcınce duzelıyor.tavsıye ederım.sevgıler.en kısa zamanda sutlere fıskırsın ınsallah :)))


_cereninannesi_

Ben sana emziren anneler için humanna çayı tavsiye ederim. Eczaneden alabilirsin. Ben çok faydasını gördüm. halen de kullanıyorum. İlk zamanlar çok zor bebekle. Bilirim. Ama dinlen ve bol su iç.


ipek_35

Sütün az geliyorsa ne içersen iç ne yersen ye boŞ..Benimki artmadı aksine ben kilo aldım sütüm azaldı...Eşim koli koli malt içecekleri taşıdı,annem incirler ve neler neler .

 ne mi oldu? hepsi boşş.

Geçenlerde Yaşlı bir teyze bana şöyle dedi -Kızım Hersey beyinde biter.Sütün arttsın istiyorsan gamsız olacaksın gamsız.


skisac

Bende sütümün azaldığını düşündüğümde kadın doğumcuma sormuştum ne yapabilirim diye bana bana GNC nin ısırgan otunu vermişti, ineklerede ısırgan otu yedirirler sütü artsın diye :)
maltlar 1.000 cal ciddi şişiriyor, ben zaten tadına dayanamadığımdan sadece hastanede 2 şişe içtim sadece.
Öncelikle günde mutlaka 3 litre su içmek önemli, sonuçta sütün %90'ı su, su yoksa sütte ona göre az olur. Isırgan otunun ben çok faydasını gördüm. Şöyleki 6 aylıkken 5 saatte bir 300 ml süt sağıyordum. Tabi işe başlayınca makinalar bebek gibi sütü çekemediğinden göğüste kalan süt ile sütüm azalmaya başladı. ancak 15 aylık oğlum halen günde iki kez sağıyor akşam ve bütün gece emziriyorum. gecede sütüm birikmesin memede diye.
Mama sonrası emzirme bebek doyunca daha az emer, bu nedenle öncelik emzirmek sonrasında mama takviyesi olmalıdır. memedeki sütü ne kadar çok çekerse o kadar süt salınımı fazla olur.


gmzalp

2 saatte bir sütü sağın ama makinayla, manuel aletlerle değil.3.ayda fışkıracak görürsünüz...

armut ve ayva yiyin bol su için..kolay gelsin..suleee

sadece sabır ve stressiz olmak yeterli. süt gelmese de emzirmeye devammmm


karanfilim

sütünüzü sağarken yemenize içmenize dwe dikkat ediyor musunuz peki?


veysel

beyaz üzümü ve dereotunu dene bol bol ye kesinlikle faydasını göreceksin bir de bol su tabimrsk

sağmayabaşladım sütümü 40 akdar çıkıyor bazen yarında bir emzirme danışmanıyla daha sistemli başlıycaz yüzde yüz anne sütüne dönüşün mümkün olduğunu söyledi belki duyanlarınız vardır arzu üstündağ piyon emzirme çözümleri


ozlemzeyno

Doktorun sütüm artsın diye verdiği reçeteyi yazıyorum,ben denedim çok faydasını gördüm,kızımın aldığı kilo 2 katına çıktı.
1) 75 gram ısırgan otu tohumunu çektirip,yarım kilo bal ile karıştırıyorsunuz.Günde 4 defa tok karnına 1 tatlı kaşığı alıyorsunuz.
2) Alkolsüz bira yada malt içeceği (efes pilsenin var,migros-tansaş-kipa gibi marketlerde bulabilirsiniz.)
3) Moutillum diye bir ilaç,bu mide ilacı,yan etkisi emziren annelerde süt artışı, zaten prospektüsünde de yazıyor yan etkileri göğüslerden süt gelmesi diye,günde 4 defa aç karnına içiliyor,süte geçmeyen bir ilaç,çok tereddüt ettim emziriyorum diye ama son çare olarak içtim.
4) Günde 3 litre su.Cevaplamak için Üye ol