Seberoik dermatit

nuraymm soruyor: 3

Acil yardım!!! Bebegim 1 aylıkken ortaya çıktı her geçen gün dahada kötü oluyor alerji testleri yapıldı alerjisi çıkmadı deneme yanılma yapalım dedik diyete başladım süt yumurta ve sonralari domates salça patlican kırmızı et ve paketli gıdaların hepsini de ekledik ama hic düzelme olmadi. Günde biçok kez nemlendiriyorm hic fayda yok aksine her nemlendirme sırasında ağlama krizleri oldu kortizonlukremler kullann dediler 5 gün sürdük  bıraktığımızda ertesi gun kızarıkları tekrar ortaya çıktı 3 gun sonra tam alevlendi doktor doktor geziyorz fi fayda yok aksine daha etkili ve yan etkileri agir olan kremler veriyorlar en azindan kaşınma durumu olmasaydi belki biraz uyurdu bebeğim iyi bir doktor veya herhangi bir yolunu bilen varsa bilgilendirin lütfen 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


berlindenbirseda

Cok gecmis olsun öncelikle minik kuzuya. Bebegin camasirlarini ne ile yikiyorsaniz onu degistirmeyi deneyebilirsiniz, ben uzun süre sabun cevizi kullanmistim. Asidi az zeytinyagi da nemlendirmek icin birebirdir. Cok sık yıkamamak gerekiyor, kendim hic denemedim ama banyo suyuna nisasta eklemenin de iyi geldigini okumustum. Türkiye'de var mi bilmiyorum, ama yikamak ve nemlendirmek icin cok uzun süre Cetaphil markasinin Restoraderm serisini kullanmistim ben. 

Tabii tüm bunlar önlemeye yönelik, egzema alevlendiginde önce onu bir sakinlestirmek gerekiyor, genelde kortizonla. Onun da temel islevi egzemayi baskilamak olunca lakin olusturan nedene karsi bir etki göstermeyince birakir birakmaz geri geliyor yaralar.

Benim oglumda cok az noktada vardi egzema, yukarida yazdiklarimin yanisira kortizonlu krem de kullanmak zorunda kalmistim cok kereler. En sonunda kortizon icermeyen, "Pimecrolimus" etken maddeli bir ilacla tamamen gecmisti yaralari. Ancak bu ilac da güclü ve iki yasin alti icin uygun degil, üstelik vücutta büyük bölgelerde kullanilip kullanilmadigini bilmiyorum. Doktorunuza bu konudaki fikrini sormanizi tavsiye ederim, belki iki yas öncesi icin kullanilabildigi durumlar da vardir. Hekim degilim, ilac adi vermekten hic hoslanmam, haddim degil, ama oglumun doktoruna da bu ilaci arastirip özellikle sormustum ve o sekilde recete etmisti, sizin doktorunuz da iki yas alti kullanilabildigi durumlar var ise sizi bilgilendirecektir. Güle güle büyütün bebeginizi.


nuraymm

Teşekkürler cevap icin # berlindenbirseda   Pimecrolimus etken maddeli bir krem dediniz acaba ismini hatırlıyor musunuz doktorlarin verdigi tüm kremler 2 yaş üstü zaten hic uygun olan krem kullanamadık kremin ismini ve kullandığınız kortizon icerikli kremide yazarsaniz sevinirm alip direk kullanmak için söylemiyorum arastirma amaçlı 


berlindenbirseda

Rica ederim, mesaj attim size.Cevaplamak için Üye ol