ilk ayakkabı için yardım....

iposunannesi soruyor: 10

merhaba anneler,
kızım 1 haftadır 3-5 adım derken yürümeye başladı, gerçi hala çok emin adımlar atmıyor ve evde doktorun önerisi ile hep çıplak ayak olsa da.. dışarıda hem ayağını korusun diye hem de havalar soğuyor o yüzden iyi bir ilk adım ayakkabısı almak istiyorum..
araştırınca 1-2 güzel marka olduğunu fark ettim
stride rite, bobux (i walk diye bir serisi var sanırım), pediped..
siz hangisini önerirsiniz? bir de kızımın ayakları biraz tombul ve yaşına göre büyük, geniş kalıplı olması gerek sanırım...

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


yasemin_ekin

biz Goztepedeki minix mağazasından paqpa almıştık. Hatta tombul ayakları olanlar için modeller de vardı. Eğer istanbulda oturuyorsanız, Kadıköy Bahariye caddesinde "Nu Bebe"ye bakabilirsiniz. Bir çok çeşit var. Ben yeni ayakkabılaırmızı oradan almayı düşünüyorum. Burada Nu-bebe ile ilgili bir yazı var. Belki yardımcı olur.


iposunannesi

hımm bu nubebe'yi sevdim aslında çocukluğumda da disney ayakkabıcısı vardı nişantaşında her çocuğu birebir tanırlardı, şimdi nerdeee....
avrupa yakasında oturuyorum ama karşıya geçersem mutlaka bakacağım , gerçi paqpa nın cevahir avm de corner'ı varmış, oraya da bakarım :)
çok teşekkürler...


tulaylay

bende ikiz kızlarım için ilk ayakkabı olarak paqpa almıştım, ama doktorumuz pek beğenmemişti. Sert bulmuştu :S


babu

biz yakinda yurur diye stride rite in bir modelini begenip aldik. cok seviyorum. yumusacik. cok rahat. ayaginin hic bir yerinde izi bile gorulmuyor. bilmem neye bakilir baska. ama cok para vermistik, ayakkabi kucuk gelmek uzere ve hala yurumeye baslamadi ben ona yaniyorum :)


iposunannesi

ben de bu akşam baktım stride rite'a evet biraz pahalı ama çok güzeller, yeni kışlık modeller gelecekmiş 10 güne, bu arada aynı mağazadan robeez mini shoez serisinden bir ayakkabı aldım ama eve gelince denedim küçük geldi, artık onu değiştirip yeni sezon stride rite lardan alıcam sanırım..
bu 10 günde de yürüme işini baya ilerletir diye umuyorum :)babu

bu arada ayagin ucuyla ayakkabinin ucu arasinda 1.5 cm kadar bosluk olmasi gerekiyormus ona dikkat etmenizi oneririm.


kader_eymen

ayağımızın tombulluğundan hiçbir ayakkabı olmamıştı , sonunda paqpa nın tombul ayaklar için olan bir bot modelini almıştık, kışın ortasında...


iposunannesi

bizim de ayaklar tombul, ayağının önü daha girmiyor zaten ayakkabılara, 1 numara büyük almamız gerekecek sanırım c.tesi dolaşıcaz artık mağazaları :))
ah o tombul ayaklara da hiç kıyamıyorum aslında ayakkabının içinde :(
çok teşekkürler anneler, bebişleri de öperim!Elcino_mutluatolye

stride rite'da ayakkabinin genisligi de secilebiliyor, tombul ayaklar icin bire bir :)


iposunannesi

evet zaten wide serisinden bir ayakkabı beğendim ama numarası yoktu, yeni sezon 10 güne gelecekmiş... aslında baktım yurtdışında(amerika örneğin) fiyatlar çok iyi, yurtdışından getirteniniz var mı?Cevaplamak için Üye ol