öfkenizle nasıl başa çıkıyorsunuz?

dieleg soruyor: 10

çocuklarınıza kızdığınızda öfkenizle nasıl başa çıkıyorsunuz? oğluma kızıp bağırmak istemiyorum ama bazen sabrımı zorluyor.var mıdır bunun formülü?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


polen

çooookk derin birkaç nefes alıp veriyorum,yok,geçmediyse başka odaya gidip biraz oyalanıp geri geliyorum.


ozalp07

bazen bende çok sinirleniyorum sesimi yükseltiyorum ama sonra çok üzülüyorum kendime söz veriyorum ama olmuyor tabi. insanız sonuçta. sabır sadece. ben oğlum erken doğduğu için hemen o küvezdeki minik hallerini ne kadar üzülüp ağladığım günleri düşünüyorum:) geçio hemen. sizde ilk yeni doğmuş hallerini düşünebilirsiniz.


yasea

aragonit taşı takarak ve diyafram nefesi alarak oldukça sakinleşiyorum.. belki de kendimi inandırmamla alakalı ..yani plasebo etkisi ama olsun sonuçta ikimizde mutluyuz:)


lopikcim

Ben de bazen , özellikle gece uyutmaya çalışırken cozutabiliyorum..Ses tonum yükseldiğinde kızım bana saf saf bazen de sırıtarak bakıyor, ne olduğunu anlamaya çalışıyor, sanırım alışkın olmadığı için şaka gibi algılıyor ya da olayın farkına varıp ortamı yumuşatmaya çalışıyor..O halini görüp de siinirlenmeye devam etmek zor oluyor..Ama eğer sinirim geçmediyse hemen odayı terkedip eşime ya da ablama devrediyorum ve ben başka bir odada ağlıyorum :-(((Maalesef bazen sabrınızı zorluyor annelik....


beatrix

Bagiriyorum valla. Ama ona degil baska bir seye.. Mesela utuye kiziyorum ne sicaksin utu elimi yakarsin utu ah utu ah ne senin elinden cektigim vb seyler. Ama dogru degil tabi kizmayi bagirmayi ogretiyorum ona. Gecen gun utuye bagiriyordu sonra o bagirdigi utuye elma yedirdi falan. Annem insanyerine koyuyorsa ben haydi haydi koyari. Gibisinden..

Ona bagirmaktansa utuye bagiriyorum

Ama ben cok sinirleniorum.. Yani dislerim carpik curpuk oldu gece bile disimi sikiyorum sinirden. Surekli cenem agriyor.

Ah utu ahmaramara

gulmina +9binmilyon walla. ben de öğretmenım.sınıf ıcınde senı duysunlar dıye bagır, eve gel evde 2 cocuk. hadi biri bebek en cok uyumayınca kızıyorum ama henuz ona bagırmaya baslamadım. buyukten kucuge sıra gelmıyor kı. o da ılgı ıstıyor,sabırsız,yaramaz.offf offff. su emzırme ısı bıtsın hemen anti bişilere başlıcam. kendımden yoruluyorum bazen ben yaaaa. uyku da yok diş çıkarıyor diye.formul falan yok arama, kasap bahriye gidip sinirlerini aldırmadıktan sonra.


azraesra

bence çok öfkelendiğinizde onların yokluğunu düşünün...o olmasaydı sen nasıl olurdun?bi an onu düşünüp varlığına şükredin..Allah yokluklarını göstermesin...onlar sağlıklı olsunda siz sinirlenin ... çok yakın bi arkadaşımın kızı lösemi oldu,artık hiç sinirlenemeyecek,bunları düşünüp halinize şükretmelisini bence


no27

gazete falan yırtıyorum ben bazen ya da ağlıyorum. zaten ilaç da kullanıyorum artık daha sakinim.Tyche

bebeğim ağlasa bile onu emin olduğum bir yere bırakıp anında odayı terkediyorum mutfağa gidip su içiyorum camı açıp hava alıyorum sonra geri dönüyorum daha sakinlemiş oluyorum..


maramara

:))) kız yok cocuga degıl kendım ıcıcem anti-depresan :)))) sakın bebege verme. gıt doktora anlat derdını o zaten yazar ılac sana.Cevaplamak için Üye ol