öfkenizle nasıl başa çıkıyorsunuz?

dieleg soruyor: 3

çocuklarınıza kızdığınızda öfkenizle nasıl başa çıkıyorsunuz? oğluma kızıp bağırmak istemiyorum ama bazen sabrımı zorluyor.var mıdır bunun formülü?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


maramara

dur sımdı esın bebege ıcırmen ıcın mı surup getırdı? aha da ben de bunu anlamadım :((( walla mucızevı bısıyse ben hemen alıyım adını :))))


CokBilmis

Kımıza sınirlendiğim zaman, eşime sinirlendiğimde ne yapıyorsam onu yapıyorum: Odayı terk ediyorum, surat asıyorum, karşıma alıp konuşuyorum, sesimi yükseltip tersleniyorum vs vs. Ama eşime yapamayacağım hiçbir şeyi kızıma da yapmıyorum.

Benim limitim budur, sinirlendiğimde bunu düşünürüm: Şimdi kızımın yerinde eşim veya bir iş arkadaşım olsaydı ne yapardım?

Kızım da eşim ya da iş arkadaşlarım kadar saygıyı hak ediyor. Böyle düşününce olmaması gereken aşırılıkta bir tepki veremiyorum zaten.


b_arslan

Melisinannesi yalnız büyütüyorum demişsin.sanırım benim problemimde bu.annemlerde kayınvalidemlerde memlekette olduklarından bazen o kadar bunalıyorumki yanlızlıktan.şöyle biri olsa 1 saat bırakıp bi yerlere kaçsam die bekliyorum ama nerdeee...ne şanşlılar annesiyle aynı yerde olanlar.ah keşke bende annemle aynı yerde olsaydım:(
Cevaplamak için Üye ol