bebeklerde çok su içmek istemek şeker hastalığı belirtisi olabilir mi?

olcameric soruyor: 6

8 aylık oğlum  susuzluktan ölmüş gibi her an suluğuna saldırıyor.aklıma kötü şeyler gelmeye başladı.günde 250-300 ml rahat içiyor.
şeker yüklemesi  falan mı yaptırsam?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


CiciAnne

İçiniz rahat edecekse yaptırın fakat Ada da bir dönem çok fazla su içerdi. Normal olabilir..


burcaksahin

ogunel günde 250 - 300 ml su çok mu??? ben bu testi yaptırıp yaptırmasam mı diye düşündüğüm şu geçen aylarda Arda 1,75 - 2 lt içiyordu :) bunun 1 lt'si geceydi.

Doktorumuz şöyle dedi: kilosunun %10 - 15 civarı ölçüde su içmesi normal. Bunu çok çok aşarsa beni ara konuşalım dedi. Biz aştık ama zamanla azalttı şimdi 1,5 lt'yi geçmiyoruz :)

Birde bu bol su içme biraz da diş dönemlerine denk geliyor sanırım. Bize çaktırmadan biberonla oynuyor ve di etlerini kaşıyor.

Yine de sen bilirsin, istersen dr'ye danış. 

Ek bilgi:nurturia'da bir anne gizli şeker testi için çocuğu çok uzun süre susuz bıraktıklarını ve çok zorlandıklarını yazmıştı.


coffetea

eceye evde hiç su içiremezdim.
iki haftadır anneannede kalıyoruz sürekli su içiyor...
evin kaloriferinden- havası çok kuru- benim de dilim damağım yapışıyor...
evin havasından da olabilir mi
sevgiler...


olcameric

içim bir nebze rahatladı arkadaşlar,
belirtmeyi unuttum bu arada oğlum emmeye devam ediyor. aslında emerken yai benden su alırken çok su içmek istemesi bana fazla geldi.ama burcaksahin senin yazından sonra 300 cc hiç de fazla değilmiş:)


Damla

Sürekli bir durumdan mı bahsediyorsunuz bilmiyorum ama boğaz enfeksiyonu öncesinde de çok su içiyorlar, konuşmaya başladıktan sonra daha bariz farkediyor insan.
Bir de kış günleri, havalar soğudu, kaloriferler çok yanmaya başladı. Evinizin havası kuruysa boğazı kuruduğu için de içiyor olabilir.


Aysegul_

8 ay gerçekten erken şeker hst genellikle 4 5 yaş civarı ortaya çıkar. ben de benimki içmiyor diye kafaya takıyorum günde 100 ml zor içiriyorum. sürekli elimde su biberonu ile geziyorum ama 2 yudumdan fazla almıyor hiç.Cevaplamak için Üye ol