Temmuz sonu datça, çeşme

sehergil soruyor: 10

Merhabalar. Bu sene ki tatilimizi bayram sonrasında ufak pansiyonlarda kalıp farklı yerlerde denize girerek geçirmek istedik. Oğlum soğuk denize giremiyor. Temmuz sonunda datça hayıtbükü ve çeşmede su sıcaklığı nasıl olur sizce? Ben bodrumun denizini hep soğuk bulurum. 2004te de marmarise gitmiştik, orası da çok soğuk gelmişti.
bir alternetif de adrasan. Sırf suyu sıcak diye plana adrasanı eklemek durumunda kalacağım sanırım.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


berlindenbirseda

Adrasan'da birkac yil once kaldik. Su sicak evet, ama denize girdigimiz ilk gun tam anlami ile insan diskilari ile birlikte yüzmek zorunda kaldik, ayni gun kactik. Kiyiya yakin sintine bosaltan tekneler ve kiyiya dogru esen rüzgar yüzünden maalesef.  Koluma carpanlari düsündukce hala tüylerim ürperiyor.

Bu yil bir üst koya, Cirali'ya gidiyoruz, bence Adrasan'dan daha güzel bir yer. Düsünebilirsiniz :)

Iyi tatiller.


fatmaank

Biz Haziran'ın ilk haftası Çıralı'da Odile Otel'de kaldık. 2 oda bir salon bungalovlarında, kızımızla çok rahat ettik, denize yakın, temiz bir otel, 2 yetişkin bir çocuk havuzu ve bizim için en önemlisi geniş geniş bahçeleri ve süper bir kahvaltısı var fakat Çıralı'nın denizi çocuk için ne kadar uygun bilemiyorum. Akvaryum gibi tertemiz bir deniz ama hemen derinleşiyor ve dibi taşlık. Bunun dışında Çıralı'yı ve oteli çok sevdik.


fatmaank

Unutmadan suyun cidden sıcak olduğu bir yerde denize girmek istiyorsanız ve arabanızla seyahat edecekseniz, müze kartlarınızı alın (müze kartla giriş ücretsiz, saat yedide de çıkmak zorundasınız, görevliler plajı boşaltıyor), Çıralı'ya 10-15 km uzaklıktaki Phaselis'e gidebilirsiniz. Ağaçların arasında üç koyu var, özellikle koylardan biri sırf kumluk, geç derinleşiyor ve suyu bazen duşa girermişsiniz gibi ılık oluyor. Çocuklar için ideal olabilir.


berlindenbirseda

fatmaank, cok iyi fikirmis, tesekkurler.


fatmagunes

Datça' nın suyu soğuktur, özellikle Palamutbükü buz. Çeşme daha sıcaktır bence.cemiska

Su sıcaklığı açısından Fethiye'yi tavsiye ederim. Girdiğim en sıcak deniz.


sehergil

Yorumlarınız için çok teşekkürler. 1 geceliğine adrasan civarında konaklamayı planlamak durumunda kaldık. O gün inşallah phasalis civarında denize girebiliriz. Sonra 3 gün datça hayıtbükü gül pansiyonda kalacağız. Denize sıfır. İnce kum, deniz sığ. Soğuk olacaktır ama bizim için güzel olacak. Ordan sonra da 2 gece çeşmede merkezde pansiyonda kalacağız. Ilıcadaki plajı kullanırız diye planlıyoruz.
 


ipekkusgoz

Kendim gitmedim ama Marmaris Selimiye'nin methini duydum bu yaz Sehercim.fatmagunes

belki yol biraz yorucu olacak ama hepsi çok güzel yerler, iyi tatiller şimdiden :)ayberke

Merhabalar, planlamışsınız ama bende ilave yapayım.Selimeye 10 numa yerdir.sessiz sakin köy gibi yer(büyük bina eğlence isterseniz yanlış yerdir)biz 2009 da ekimde 10 aylık oğlumla girdik gerisini ziz düşünün.Bende soğuk denizi sevmem bu yüzden akçay altınoluk ayvalık bana soğuk gelir.ama temmuz gibi kuşadasından sonra denizin suyu sıcaktır.Ama siz çok sıcak seviyorsunuz o yüzden kemerin suyuda sıcaktır ama selimiye fethiye kaş gibi durgun değildir.antalyanın neresinde girerseniz girin temmuz ayında çok sıcaktır zaten.ben ekimde bile girebilirim(ki soğuk suyu sevmem)bu arada datçada sıcak ve güzeldir ilaveten kleopatra adasınıda tavsiye ederim 10 numara sıcaktır çocuklar sudan çıkmaz:)Cevaplamak için Üye ol