İngilizce eğitimi

arbugra soruyor: 10

Arkadaslar oğlum 20 aylık şimdiye kadar hiç oyun grubuna katılmadık ama artık başlamasını istiyorum.İzmir'de ingilizce eğitimi veren oyun gurubu olup olmadığını bilen varmı??Ya da İngilizceyle ilgili geç kaldık mı?

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


Kaymacina

Arbugra, İzmirde değilim bu nedenle okul öneremiyeceğim ama neden ingilizce için geç kaldığını düşünüyorsun anlamadım ,oğlun henüz 20 aylık.
Bence bu kadar panik olacak bir durum yok, durumun varsa ingilizce kreşe göndersin sonra koleje ingilizceyi söker yada ingilizce kreşe bile göndermez sonra koleje verirsin yani daha önünde çok şans var.


arbugra

Ne kadar küçük bu işe başlasak ve hazır başlamamışken oyle bır okuldan başlamak daha iyi olur ve o kadar basarılı oluruz dıye düşünüyorumda ondan sızlerden de fıkır almak ıstedım.


aysecan35

mrh arbugra ben de izmirde oyun grubu çok aradım ama yok olanlarda bana uzak çiğli de bir tane var belki size yakındır bulursanız ben de katılmak isterim..


taurus

 okul önerisinde bulunamıyacağım ama,İngilizce eğitimiyle ilgili olarak ben neredn duyduysam,nerede okuduysam hep şunu okudum;çocuklar eğer isterse 4 yaşına kadar 4 dil öğrenebiliyorlarmış...yani geç kaldığınızı düşünmüyorum,benimde 2 yaşında bir oğlum var ve benim bulunduğum yerde böyle imkanlar pek olmadığı için ben kendim elimdeki dökümanlarla ve ingilizce bilgilerimle ve kitaplarla başlamayı düşünüyorum...umarım isteğiniz doğrultusunda bir okul bulabilirsiniz...


arbugra

sayın aysecan 35 ,

ben karşıyakada oturuyorum bostanlı cıvarındayım guzel bır oyun gurubu bulursam sızede mutlaka haber verırım.GulcanDeniz

Arburga,
ben de Bostanlı'da oturuyorum.
Oğlumu 2 yaşından yakın zamana kadar oyun grubuna gönderdim.
Birkaç yer denedik (ama isim yazamayacağım, zira daha önce burada yazdığımda bir oyun grubunun sahibi hoş olmayan üslupla karşılık verdi)

Yaklaşık 3 hafta önce de Karşıyaka'da Küçük Kulüp'e başlattım.
Oyun grubundan ziyade kreş orası.
Haftada 4 gün 3'er saat. Ama şimdiye kadar hiç 3 saati doldurmadı. Alışması için böyle yapıyorlar...
Lakin, giderken ağlaması hala devam ediyor :(( İçeri girdiğinde de bir süre ağlıyor, sonra oyuna dalıyor (muş diyeyim, çünkü bakıcısıyla gidiyorlar)

O yüzden acaba kreş için erken de tekrar oyun grubuna mı göndersem tekrar diye düşünüyorum.
Ama nereye?

Bu arada oğlum bir buçuk ay sonra 3 yaşına basacak


Yanıtları ben de merak ediyorum


arbugra

Benımde cok yakın bır arkadasımın oglu Küçük Klube gıdıyo , arkadasım cok memnun.Onunda oglu 3 yasında ısmı EGE belkı tanısıyorsunuzdur , onunda alısma donemı ıcın oyle yaptılar , 1 haftada alıstı, hatta sımdı bez bırakma gecısındeler. Bu esasta ne kadar buyuk bır problemmıs degıl mı?:))))
Bende daha bakıcıyla devam etme nıyetındeyım kres yerıne oyun grubu daha cok aklıma yatıyor.Ama arkadasımın kayınvalıdesı bakıyordu EGE'ye , bır saglık durumu soz konusu olunca bu saatten sonra bakıcı yerıne kres olsun dedı.Cok arastırdı ve en son kucuk kulube karar verdı.


GulcanDeniz

Oğlum bakıcısıyla gittiği için çocukları tanımıyorum ben.
Aslında bakıcımız da tanımıyordur büyük ihtimalle, çünkü O'nu yukarıya, sınıfların olduğu kata çıkarmıyorlar.
Ne güzel, Ege bir haftada alışmış, bizimki 3 hafta olacak, hala ağlamaya devam :((ozgurs

merhabalar,
karşıyaka , girne de oturuyorum.benimde kızım da  21 aylık ve annanesi bakıyor.haftada 1-2 gün 1-2 saat  oyun grubuna göndermek istedim ama çok aramama rağmen ksk da bulamadım.alsancakta 2 tane buldum ing.eğitimli ama uzak geldiği için kaldı.eğer ksk da  bulursanız  bende değerlendirmek isterim:)


serkan

Selam Nuran, istanbul da bahsettiğiniz yer derededir, değerlendirmek isteriz :-)
Yabancı dil konusunda da acaba bilimsel bir araştırma falan var mıdır? Herkes farklı birşeyler anlatıyor, bu konudaki araştırmaları incelemek lazım ama henüz o konuya vakit ayıramadım. Ama oğlum artık 26 aylık oldu, biran önce araştırayım bari :-))Cevaplamak için Üye ol