Gece uykuda bez taşması

zopatya soruyor: 4

merhaba anneler

Benm oğlan 30 aylık olmak üzere yavaş yavaş tuvalet eğitimine başlayacagız. Ama buara altı bezli uyurken bile her gece yatak sırılsıklam oluyor. Bezi 6 numara prima. Çok fazLa su içip de yatmıyor. Nasıl oluyor bu iş anlamadım. Ne yapmam lazım?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


asl22

Çok hareket ediyorsa gece ,bezi açılıyordur ya da bez küçük geliyorda olabilir.molfix 6 numaraya geçin.o daha buyuk


sefemu

kızım 25 aylıktı parkta çişi gelince kendi kendine bezini aşağı ittirip yapmıştı.. ağzım açık bakakalmıştım:) hatta hiç aklımda yokken bu hareketi üzerine gece gündüz bezi attık.. o günden beri de bez yok hayatımızda artık:)

acaba oğlunuzda da rahatsız olup bezi çekiştirip oyle çiş yapma durumu olabilir mi?

çok aşırı hareketli yatınca da olabilir..

çiş geldiğinde debelenirler uykuda.. böyle ise güzel bir işaret altına yapmak istemiyor demektir, acelesi olan bi durum değil ama bu rahatsızlığı fırsata çevirirsiniz kolayca hallolur inşallah..


hece

yatmadan en az bir saat oncesine kadar yiyecek ya da icecek vermeyin, yatacagi zaman da lazimliga oturtun. oyalanmasi icin de eline bir kitap ya da oyuncak verin. uyumadan tuvaletini yaparsa sorun yasamazsiniz diye dusunuyorum.


peperoni

Benim oglum da 30 aylik ve ayni sorun bizde de vardi.(yatirmadan once cisini yaptirdigim halde).ben de primanin 6 numarasini kullaniyordum.sonra primanin 6 numara kulot bezlerini kullanmaya basladim.sizinti yok simdilik.bezden daha rahat,uyurken cekistirmiyor galiba ondan sizinti yapmiyor diye dusunuyorum.Cevaplamak için Üye ol