Doğum sonrası cinsel hayatınız nasıl?

Phaloe soruyor: 6

Bu soru kolay kolay sorulmayacak ve pek çoğunuzun cevaplamayacağı bir soru olsada ben cesaretimi toplayıp sormak istedim.Ki konuşulması gereken bir konu bence.

Doğum sonrası cinsel hayatınız nasıl? Eşiniz sizi çocuğunun annesi olarak gördüğü için size yaklaşımı değişti mi?Bu durum cinsel hayatı etkiliyor kanımca.

Yüzeysel de olsa paylaşımda bulunursanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


nisa06

valla fırsat bulursak güzel.bir sorun yok.ama arada çocuk sesleri olmasa herşey daha güzel olacak.


burcaksahin

http://www.nurturia.com.tr/questions/28855c6e-92ac-4284-9042-9d970133b1b2/1/dogum-sonrasi-cinsellik

Birebir sizin soru değil ama bu sorudaki cevapları bir okuyun isterseniz.


Phaloe

burcak diğer konu daha çok hemen doğum sonrası(40 günden sonra)cinsel yaşamı içeriyor sanırım.Ben genel olarak sormuştum.

iranon bizdede durum aynı uzun zamandır.Eşim sadece annelik yönümü gördüğü için uzun zamandır(onun gözündede çok kutsalım bu konuda) biraz uzaklaştık sanki birbirimizden.Haftada bir güne indi.İş yorgunluğu ve streste etkiliyor tabi.


selencem

phaloe, burcagin verdigi linkte ileri zamanlar da var, istersen oku. ama evet ister istemez etkileniyor diye dusunuyorum. yorgunluk beni cok etkiliyor acikcasi...


Phaloe

Okudum canım hepsini.Fakat bikaç günün uykusuzluğuyla algılama yetimi yitirmişim sanırım.:S


selencem

O zaman direkt senin sorunla ilgili cevap vereyim. Ben emzirirken cinsel hayatimiz yok denecek kadar azdi, durum ikimize de acaip geliyordu. Ama emzirme bittikten sonra bakis acilarimiz zamanla duzeldi. Ozellikle koca tarafi oldukca rahatladi. Yorgunluk olmazsa onun acisindan sorun kalmadi. Benim libidom ise oldukca dusuk, fiziksel durumumdan dolayi. Siz emziriyorsaniz bence esinizin sizi "anne" gormesi normal ama emzirme bitiminde bu histen kurtulmali. Bu konuyu konustunuz mu, o ne diyor?Cevaplamak için Üye ol