Besin Alerjisi

nurturia soruyor: 2

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


zeynep_bartu

Sevgili ipekperi, öncelikle allah yardımcınız olsun. 

Biz oğlumda gıda allerjisi yaşamadık, yalnız dr.muz gıda allerjileri konusunda çok hassas olduğu için biz pek çok gıdayla diğer aydaşlarından daha sonra tanıştık.  En başta da 6 ay sadece anne sütü aldı, çok elzem durumlarda da mama.  Hariçten gazel okumak istemem ama mutlaka anne sütünü mümkün olduğunca çok verin ki ek gıdaya az maruz kalsın.

Bir de sanki gıda allerjisi olayına hakim bir çocuk dr. ve allerji dr. koordineli çalışsa iyi olur gibime geliyor.

Güle güle büyüsün :)


Tosuncuk

Merhaba

Benimde kızımda çoklu gıda alerjisi var.Söylediğiniz herşeyi bizde yaşadık hatta dahada kötüsü kakasında kan vardı ve mukusluydu.Kızımda alerji belirtileri 4. ayda tavan yaptı ve bu şekilde doktorumuz tarafından gastroloji uzmanına yönlendirildik.Kızımda alerji testi yapılan gıdaların hepsi negatif çıktı.Fakat alerji değerleri oldukça yüksekti.Doktorumuz testlerden 1 yaş öncesi çokta doğru yanıt alınamadığını söyledi.

Öncelikle söylemek isterim kızım 8 aylık ve hala emziriyorum.Emdiği sürecede devam edeceğim.Diyetime devam ediyorum.Hemde katı bir diyet.Kızım 6. ayda katı gıdaya başladığı için önceliği ona verdik.Ben diyete devam ederek onda gıdaları daha rahat deneyebiliyoruz.

Size tavsiyem kesin bir gastroloji uzmanına gidin.Alerjisi olan bebeklerde en güzel besin anne sütü.Çünkü siz yediklerinizle sütünüzü ayarlayabiliyorsunuz.Emen bebeklerde o alerji mamalarını çok sevmiyorlar.

Umarım en kısa zamanda iyi sonuçlar elde ederiz.Çok geçmiş olsun.Cevaplamak için Üye ol