''Anne bunun adı ne?''

dinlebeni soruyor: 10

Babaannesi kuku anneannesi pıtı teyzesi kuş diyormuş. Bizimki çiş yaparken soruyor ''anne bunun adı ne?'' diye. Bende kızların çiş uyaptığı yere pıpı erkelerin çiş yaptığı yere pipi denir gibi bir cümle uydurdum acelemde vardı pek düşünmedim... ismi ne denir ki ''şey'' kelimesi bence en güzeli ama günlük hayatta çok kullanıyoruz kafası karışır.. erkeklerin ne güzel pipi de tamam .... siz ne diyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


41 Cevap


beatrix

Cok cilgin cevaplar gelebilir. Biz gobu dedik bezini açınca ortaya çıkan her yere gobu dedik. Şimdi göbekte gobu orasında gobu.

Bir aile dostumuz ikiz cocuklarından kiz olana bunun adına vajina denir diye açıkça öğretmiş. Bir gun otobüste 3,5 yasinda falan iken anne vajinam kasindi diye bağırmış cok mahcup olmuş. Size çocukken ne dendiyse siz de oyle diyin. Benim annem pamuk diye öğretmişti bize ben gobu dedim gobu kaldı.


dinlebeni

bende bu yüzden vagina ya da acinsel organ demedim. bir kere adını sen koy dedim upuzun bir cümle uydurdu anlamadım bile kırmızı topla oynayan kız mı ne öyle bişey :) bende pıpı dedim hemilerde  kardeşi erkek olursa onunki pipi seninki pıpı demek  kolay olur gibi geldi:)


calimera

Geçen ay oğlumun okulunda tam da bu konuyla ilgili seminer vardı............Pedagog şöyle açıkladı bize olayı......Erkeklere penis kızlara vajina diye öğretmeliymişiz, doğrusu buymuş..........Kuku pipi gibi isimler taktığımızda çocukların kafasının karıştığını herkesin farklı bir şey söylediğini farkettiklerini ve bu yüzden bunun ayıp,saklanması gereken bir şey olduğunu düşünüyorlarmış............Kısmen  bazı yerlerine katılmakla beraber biz pipi dedik başından beri.....Penis ya da vajina bana pek kullanılır kelimeler gelmedi doğrusu,ben tercih etmem ....Bizim toplumda pek uygulanabilir gelmedi belki bir 50 yıl sonra..........Ama şu olabilir.....Anneanne ve babaanne ile konuşup en azından herkesin bir isim üstünde anlaşması sağlanabilir:)

Ayrıca şunu da söylemişti pedagog.....Çocuklarınızın cinsel bölgelerini sevmeyin,şaka yollu ellemeyin.....Hani vardır ya bizde genelde erkek çocuklarına yapılır....Pipini yerim senin filan ya da okulda güzel kızlar var mı bakim hepsini tavlayacak mısın vs.....Çocuklara şöyle demeliymişiz.......Bak yavrum bu bölgelerimiz bizim özel bölgelerimiz........Hiç kimsenin dokunmasına izin vermiyoruz......şekinde.....Bunun kendini olumsuz şeylere karşı koruması için gereki,li olduğunu anlatmıştı..........Sıktıysam afedersiniz , bildiklerimi paylaşmak istedim


istiklal

bizde bezi kapsayan heryer popo :) daha tuvalet eğitimi başlamadığı için ayırım yok ilerde ayırmak gerekirse çiş poposu kaka poposu derim herhalde bende bilmiyorum başıma gelecekleri...


asyanin_annesi

Valla ben kizima vajina diye ogretemem. Bidefa mantiikli gelmiyo 2 yasindaki bi cocuga vajina ve penis diye ogretmek. İlerde zaten gercek adlarini ogrenecekler, kuku yada pipi mantikli. Ama minnacik bi cocugun agir bir kelime olan vajina ve penis lafini duymak istemem. Bu toplumsal bi olay olabilir yada olmaz berrak sen vajina diye ogret :))dinlebeni

calimera teşekkür ederim paylaşımın için... bizim bu tür poblemlerimiz yok şükür özel bölgelerini biliyor vücudunu tanıyor... birisi onu öpmek dahi istese annemden izin alın diyor... tek karmaşamız isimdi burunun gözün tek adı var fakat cinsel organa gelince herkes bir şey uyduruyor kız çocuklarında o yüzden annemler ile  konuşup pıpı kelimesinde uzlaşma sağlayacağım:)

 


calimera

Rica ederim dinle beni ...... Hayat paylaşınca güzel :) Sevgilerimle


ElfAna

Ben direkt vajina ve penis olarak ogrettim. Otobuste kafam kasiniyor deyince bu ne kadar komik bir sey ki; vajinam kasiniyor dediginde komik gelmis? Dis tepkilere hic kulak asmadim bu konuda. KOlayliklar dilerim.pkaracasu

Benim anlayamadığım, niye vajina ? Vajina kadınların üreme organının bir parçasıdır , çiş yapmayla hiçbir ilgisi yoktur o bölgenin, yanlış bilgi vermemek gerekir minicik bebeklere. Çiş yapılan deliğe 'Üretra' denir. İllaki bilimsel bir terim kullanma takıntınız varsa doğrusunu öğretin bari :) Kakasını yaptığı yere de 'anüs' dersiniz böylece. 

Garip geldi değil mi ?
Bence 'kuku' deyiverin hepsine birden, kafasını bu yaşta iyice karıştırmadan, nasılsa hepsinin bilimsel adını zamanı ve yeri gelince öğrenecek :)))
Nasıl erkeklere 'pipi' deniyorsa...


dinlebeni

kukkurikkuu ayyyy bayıldımm:)

 Cevaplamak için Üye ol