''Anne bunun adı ne?''

dinlebeni soruyor: 10

Babaannesi kuku anneannesi pıtı teyzesi kuş diyormuş. Bizimki çiş yaparken soruyor ''anne bunun adı ne?'' diye. Bende kızların çiş uyaptığı yere pıpı erkelerin çiş yaptığı yere pipi denir gibi bir cümle uydurdum acelemde vardı pek düşünmedim... ismi ne denir ki ''şey'' kelimesi bence en güzeli ama günlük hayatta çok kullanıyoruz kafası karışır.. erkeklerin ne güzel pipi de tamam .... siz ne diyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


41 Cevap


ozdenin_oykusu

tüm yorumları okudum tek tek.
biz henüz küçük sayılırız ama bezle kapalı olan tüm bölge popo bizim için.öykü de bezden rahatsız olduğunda ya ad pişik olup rahatsız olduğunda popo diye ifade etme çabasında.
sanırım ilerde popoyu yine popo bilir vajinal bölgeye de popiş falan deriz.tam bilemeyeceğim ama şu an öyle düşünüyorum :)


nadia

benim kadin dogum doktorum ultrasonda "bak bu da kukisi" seklinde gostermisti. esimle o ne ya olmustuk :) herhalde kuku'yu sevimlilestirmeye calismis kendince :) ama oyle aklimizda kaldi, atiyorum pisik kremi surerken kukisine de sur filan diyoruz :) muhtemelen kiza da boyle ogretirim. babaanne, anneannelere filan da ogretmeli ki kafasi karismasin..


Damla

Pipi gibi herkesçe bilinen kabul edilen bir isim olsa dilimizde bu kadar sorun olmazdı bence. Kadın ve erkek cinsel organının türkçedeki asıl isimleri çok feci şekilde küfürlerde kullanıldığı için kullanılamıyorlar. Erkek çocukları için pipi ortak kullanılan bir kelime olmuş ama kızınki eksik kalmış, toplumsal temeline inilebilir ama bir faydası dokunmaz bize. Eğer kuku her bölgede yaygın kullanılmaya başlanmadıysa bence bir-iki kreşe sormakta yarar var çevrede yaygın olarak ne kullanılıyor diye. Başka organlar ile aynı isimler, ya da evde uydurma isimler kullanılmamalı bence. Böylece en azından bir kuşak içinde bir kelime oturmuş olur.


nilaylilayla

pipiyi hep duyarım,çocukluğumdan beri..ama bizimki fındık diye öğretildi:)...kuku'yu çok sonradan duydum ben,bir kaç sene önce...


epilasyon salonlarnda da paket ya da özel bölge diyorlar:)

pipi artık toplumda çok oturmuş bir tabir ve kuku da onun gibi akılda kalan şirin..bence uygundur:)


yesimk

bizde de genel olarak popo denilir. bacak arası neden cinselliği çağrıştırsın ki çocukta çocuk bacak arasını çiş ve kakanın çıktığı yer olarak görüyor.

anne ben nasıl dünyaya geldim diye sorsaydı nasıl olduğunu anlatmayacağımız gibi vajina penis diye bilmesine gerek yok bence.

mahremiyet eğitimi için eve o bölgenin özel olduğun kimsenin dokunmaması gerektiğini öğretmek gerek tabi12Agustos2010

Çok güzel bir başlıkmış bu.. Baya güldüğüm kelimeler gördüm. Yanlış anlaşılmasın, alay etmek için gülmedim, kelimeler çok güzel:)) Özellikle Sevcanvet; kuku kelimesinin Adanaca karşılığının kötü olmasını öğrenmem iyi oldu:)) benim eşim de Adanalı:)) kullanmıyoruz o kelimeyi ama her ihtimale karşı yine aklımızda bulunsun. Dördüncü senesindeyiz evliliğimizin ama Adanaca beni cidden zorluyor:)) çok tatlı çok sempatik insanlar:)

Her aile istediği gibi adlandırabilir bu çiş ve kaka yapılan yerleri. Biz çiş yapılan yere tuntuş diyoruz. İlk duyduğumda bana çok garip gelmişti, ama şuan çok rahat kullanıyoruz:)) ben küçükken kullanılan kelime bu değildi. Hatta annemle babam çocuklarıyla Türkçe konuşmadıkları için çok çok farklı kelimeler kullanılırdı:)) bizim kafamız karışmadı, aksine bu benim ailemin özeli, sadece biz kullanıyoruz ve çocukken de yetişkinliğimde de sorun yaşamadım:))

Cidden bu başlığı çok sevdim... Bence güncellenmeli:)


arakliazra

ı ise Baykuştur.anlamı LaLe bir diger anlamKuku'nun  


arakliazra

ı ise Baykuştur.anlamı LaLe bir diger anlamKuku'nun  arakliazra

ı ise Baykuştur.anlamı LaLe bir diger anlamKuku'nun  .


february

Ben oğluma pipi dedim. zaten bir şey dememe gerek kalmadı. Çevrede ortak bir kelime. Doktorumuz bile daha ilk ultrasonda ben hamileyken. Bakın bu. Ayakları bu kolları bu da pipisi demişti :))

Kızım yok. Ama olsaydı miniş derdim heralde. Çünkü annem biz küçükken öyle derdi. Büyüyüp koca kız olduğumuZda tabiki miniş demeye devam etmedik :))Cevaplamak için Üye ol