Saatlik bakıcı ücreti

neretva soruyor: 10

Merhaba. Bir akrabam işi olduğunda bebeğine bakması için bir bakıcıyla anlaşmak üzere. Ama düzenli olmayacağı için saat üzerinden pazarlık edecekler. Referans olabilecek bir saat ücreti biliyor musunuz? Mesela saati 10 TL çok mu az? Bu arada kadın başka bir iş yapmayacak, sadece çocuğa bakacak. Evi de yakınmış, yani yol parası yok. İstanbul'dalar.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


fistikcik

Bu konuda hiç tecrübem yok ama bana az geldi. Şundan dolayı : saatlik yapılan anlaşmalar her zaman aylık ya da haftalık gibi toptan anlaşmalardan daha pahalıdır. Çünkü çalışan kişi başka bir yerle anlaşmadan siz her aradığınızda müsait olmak zorundadır. Ve her türlü işte olduğu gibi perakende rakam toptan rakamdan daha pahalıdır.
Saati 10 TL'ye çalışacak evde yardımcı bir kişi bulunabilir mi, emin değilim. Farklı bir iş olsa da eve temizliğe gelen kadınlar 80-100 TL gibi rakamlar istiyorlar. Elbette bu rakam temizlik başına, ama 8 saatlerini ayırmıyorlar bu işe. Demek ki saat ücretleri daha yüksek.


neretva

Valla 10 TLyi atmasyon olarak söyledim arkadaşlar. Yoksa bildiğim birşey yok. Biliyorsunuz bu işi yurtdışında  öğrenciler yapıyor, aldıkları rakamlar da saatlik 15 dolar gibiydi sanırım. Türkiye'de benzeri tecrübe pek yok galiba.


Ezgi_MertBora

Profesyonel egıtımlı oyun ablalarını gonderen bır sırket var. Bana maıl yoluyla ulasmıstı tanıtımlatı. Sıte lınkı ve ucretlendırme asagıda:

http://www.nunu.com.tr/index-3.html


neretva

Teşekkürler Ezgi. Bu bir örnek olabilir.


doublebassist

swiss otelde konaklayacaktık. bakıcı hizmetleri var. saatlik 10 euro dediler. bilmem bir referans olur mu size? ays_el

ben satini 20tlye bakarım ümraniyedeyim


ays_el

günlük 6otl 


ays_el

yaşı küçük olanın çocuk hakkında nekadar tecrübesi olabilirki az para vermek için bu riske girmek nekadar mantıklı bu yanlış bir düşüncemi?neretva

Çok teşekkürler arkadaşlar. Aysel siz de sağolun, ama akrabam bulmuş zaten birini. En son tekrar konuşmuşlar ve 15 TL için anlaşmışlar. 25 yaşlarında bir kız sanırım. Buraya yazıyorum ki ileride arayan olursa referans olsun. Yurtdışında da ücret 18 yaş ve üzerindekiler için saatlik 12 dolarmış.


iflah_olmaz

10-15 tl makul bence.

 Cevaplamak için Üye ol