Çalışan Anneyim.Öğlen eve gitmelimiyim.????

MELEKLER soruyor: 3

Eve çok yakın bir yerde çalışıyorum aracımla gidip geliyorum sırf eve gidip gelmek için araç aldım.Süt iznim 2 ay önce bitti şimdi Full Time çalışıyorum yakın olduğu için öğlen yemek saatlerinde 1 saati oğlumla geçirmek için eve gidiyorum.Fakat bu sıralar işkence halini aldı özellikle de uykusu var ise çok ağlıyor giderken bende üzülüyorum psikolojik olarak etkileniyormu acaba.Annem beni yine bırakıp gidiyor .Diye psikolojisi bozulmasın güveni sarsılmasın.Hep bunu düşünür oldum. sabahları çoğu zaman uyanık oluyor fazla sorun olmuyor oyalıyoruz bir şekilde aynı şeyi öglendede yaşaması galiba kötü oluyor...Ne yapmalıyım..yardımmm Lütfen.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


Aysegul_

bende oğlum 16 aylık olunca işe başlayacağım. bulunduğum şehire yeni taşındım sayılır ve evi özellikle işyerine çok yakın olacak şekilde tuttum. öğle tatillerinde 1 saat gelir görürüm, emziririm diye. ama şimdi kafam karıştı.. aslında ilgiyi başka yöne çekmek mantıklı. bir de havalar izin verdiğinde sizinle ve bakan kişiyle o da çıksa dışarı, o şekilde bırakmanız belki daha kolay olur, etraf dikkatini dağıtacağından. aklıma bu geldi şimdi.


cadsiz

ben dikkatini başka yöne çekmeyi yapmıyorum, aksine her seferinde öpüp vedalaşıp çıkıyorum ki gidiyorum ama yine de geri geliyorum bunu bilsin. daha önce yazdığım gibi bu hafta çok zor ayrılmamıza rağmen bu sabah mesela ağlamıyor başka birşeyle oynuyordu. yine de hemen öpüp uzatmadan çıktım. ağlamasına mahal vermedim ama gittiğimi de söyledim.
biz çıkarken onun da çıkma fikri benim de aklımda, havalar düzeldiğinde uygulayacağım..


MELEKLER

Evet dikkatini dağıtıyoruz sorun bu değil ki zaten ben evde olduğumda ki davranışları ve onun pisikolojisi dikkatini dağıtmak sadece o anlık bir çözüm evet havalar iyi olunca eve çok yakın bir park var dışarı çıkıyor şu an tabiki nadir olarak .Ben acaba böyle gidip gelmekle cocuğun psikolojisine zarar veriyormuyum onun derdindeyim oyalamak gibi bir maksadım yok bence oyalamak çok geçici bir çözüm onu kandırmak gibi geliyor bana ...Bence ben bir pedegogdan falan yardım almalıyım :(((
Cevaplamak için Üye ol