Cocugunuzun sacini ilk ne zaman kestirdiniz ya da kestiniz?

meltem soruyor: 10

 15 aylik kizimin saci uzuyor ama simdilik kesmek istemiyorum . Zaten durdurup kesmenin imkani yok gibi simdilik. Tirnak kesme tecrubesi bunu bana soyleten. Uykuda terleyince kessem mi acaba diyorum. Iki arada bir derede kaldim:-)) Onerileriniz, tecrubeleriniz lutfen.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Ezgi_

Öncelikle maşallah çok tatlı bi bebiş:) Biz, Duru 4 aylıkken ilk önce saçının önünü kestik gözüne giriyor diye. Bir kaç gün sonra da tamamen kazıttık ki, gür çıksın. Sonuç: Kedi tüyü gibi ve azıcık saç:)) Yani gözüne girmiyor, rahatsız etmiyorsa bence kestirmeyin.Biraz daha uzayınca uçlarından düzelttirirsiniz...


burcubrsn

ilk  9aylıkken kestirmistik..çok çok ağlıyo ancak kısa saç seviyorum ben bide çok terliyodu ıslak saç hasta olur vs diye sonrasında 3 kez daha kestirdik..her defasında çok ağladı ancak özellikle sıcak yaz günlerinde çok rahat kısa saç..


Seda_

benimde 16 aylık oğlum var ve şuan hiç traş yapmadık çünkü sarışın olduğu için saçları yok ama sanırım olmayan saçları (tüğleri) artık kazıtmam lazım çünkü arkası tiftik tiftik oldu. yaz ay`ı olduğu için çabuk uzar. :)


Annegozuyle

Kayınvalidem keselim ki sonradan gür çıksın demişti. Ben istemedim. Doktora soralım:) dedim. Doktor da bir etkisi yok, kazıtınca ilk çıkarken daha sert çıkıyor ama sonra saçın yapısına bağlı dedi. Biz de kestitmekten vazgeçtik. Uzayabildiği kadar uzasın diyorum:)

Bu arada şimdi kızıl saçları, acaba kesildikten sonra rengi değişir mi?


Ezgi_

Doktor onayıyla sabit. EVET DEĞİŞİYOR KAZITINCA SAÇIN RENGİ.. biz maalesef kestirdikten sonra öğrendik. Kızımın saçları kumraldı, şimdi birkaç ton daha koyu:(  bilsem kazıtmazdım...sadeceanne

Biz 11 aylıkken kestirdik, çok uzamıştı. Ben bukleler gidiyor diye üzüldüm ama dalgalıymış geri geldi :)) Bir not: kestirdikten sonra çok gürleşti, şimdi tepedekiler  bayağı hızlı uzuyor ve daha sert..


ozguranne

Biz kesmedik. Bağlamakdaha rahat oluyor. Kessek sürekli kesmemi< fwewkie sitw.


gulsum

Güneş çok saçlı doğdu ve garip bir şekilde saçları dökülmeye başlayınca 3 yada 4 aylıkken saçları kazıdık bizde,kazımamızın sebebi gür çıksın falan diye değil dökülürken çok şekilsizleşti o yüzden
yaz geldi saçlar rahatsızlık veriyorsa yine toplanıcak bir şekilde kestirebilirsiniz meltem

Herkese cok tesekkurler. Sonuc olarak kesmemeye karar verdik. Simdilik ince lastiklerle isik hiziyla toplamaya calisiyorum. Tek boynuzlu keci oluyor. babasi estetik acidan begenmese de biraz daha uzayana kadar boyle idare edecegiz.

Tirnak kesmeyi de oyun haline getirdim hadi cit cit yapalim diye bir iki tirnak kesiyorum. Sonra kaciyor, yine cit cit diyoruz iki tirnak daha. Ayak tirnaklarini banyodan sonra elinde birseyler oyalanirken kesebiliyorum. Canini acitirsam diy aklim gidiyor ama.


selnaz

  

 BALKIDS ÇOCUK KUAFÖRÜ BAĞDAT CADDESİ’NDE AÇILDI      

Artık çocuklar anne ve babalarının kuaförlerine gitmek yerine kendilerine özel, sağlıklı ve eğlenceli bir ortamda saçlarını kestirebilecekler.

2009 yılında çocuk kuaförü sektörüne giren BALKIDS gelişen talepler doğrultusunda Bağdat Caddesi`nde franchising şubesini açarak toplam 6 merkeze ulastı.

Girişimci iki annenin özenini barındıran BALKIDS Bagdat Caddesi Subesi’nde bir kuaför dükkanında bulunması gereken tüm detaylar çocukların istek ve arzuları doğrultusunda hazırlanmış.

Çocukların hijyenik sartlarda ve  saglikli bir ortamda istedikleri saçlara kavuşmasına imkan veren BALKIDS Bağdat Caddesi Şubesinde özel günlere yönelik örgüler, topuzlardan normal saç kesimine kadar pek çok konuda servis sunuluyor.

BALKIDS Bagdat Caddesi Şubesi, çocuklarla iletişim kurmada uzman ve tecrübeli  kadrosu ile  haftanın yedi günü 09.30-20.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

www.balkids.com

Adres : Bağdat Caddesi Feneryolu No: 103

Tel       : 0216 450 23 48

 
Cevaplamak için Üye ol