Sesim tamamen kısıldı

kle soruyor: 5

Arkadaşlar merhaba,geçen hafta grip oldum.Hastalığımın 2.günü sesim tamamen kısıldı.Bu gün 7 gün oldu hala sesim yok.Dün doktora gittim,ödem alıcı üşütme ilacı verdi,birde ağrı kesici ağız sipreyi.Hiç konuşmamam gerektiğini söylüyor ama bu mümkün değil.Çocuklarada eşime de bişeyler söylemek zorunda kalıyorum.Tabii market alış verişine gidince de bişeyler söylemeliyim.Çıkmayan sesimle bir şeyler anlatmaya çalışırken boğazım çok acıyor.Keşke hiç konuşmadan yaşayabilsem.Ama özellikle küçük bir çocukla bu mümkün değil.

Daha önce böyle bir tecrübesi olan var mı?Tavsiyeleriniz var mı?Yardımınıza ihtiyacım var.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


sefemu

boynunuza eşarp bağlayıp o eşarp çıkana kadar doktor anne konuşmamalıymış dedi deseniz ya da babaları söylese.. eşarbı aman çıkarmayın tabi.. nesnelerle pekişince daha net algılıyorlar durumu.. eşarbı göstererek durumunuzu hatırlatırsınız zor anlarda.. küçük için zor ama büyükler daha anlayışlı olurlar.. kulağa fısıldayarak konuşun.. zorlamayın kendinizi.. ben de sık sık yaşarım zordur.. çok geçmiş olsun.. keşke sizi gündüz idare edecek bi yardımcı kişi olsa..


kle

Arkadşlar ilginize teşekkür ederim.Benim eşim bile daha durumu idrak etmiş değil.Telefonla arıyor ve oğlumdan telefona beni çağırmasını istiyor.

Bu gün annemi getirdim.Herhalde biraz dinlenirim.


atakuzu

Vocalzone diye bi pastil var.sarkicilar sunucular kullanıyorum. Eşimin geçen sene sesi gidince eczacı vermişti kibris ta. Turkiyede yok dedi ama bi sorun direk ses tellerine onariyor.2.de düzelmesi eşimin sesi.


kle

atakuzu,çok teşekkür ederim. Yarın, ilk işim bu pastili aramak.İnşallah bulurum da derdime çare olur.Ne zormuş,evde her şey birbirine girdi.Meğer  çocuklarla konuşan bir tek ben varmışım.

Küçük oğlumu yatırırken,Anne ne olur artık iyileş.Senin konuşmanı çok özledim dedi.


nisabahar

Tarçın çubugu demleyip icebilirsiniz.faydasi oluyor.gecmis olsun.Cevaplamak için Üye ol