tuvalet sorunu

beyhanozfidan soruyor: 3

Oğlum 2 yasından beri bezi bıraktık . Şu anda 3 yasında .Gece de hıc baglamadık ve kolay bır sekılde alıştı .Ancak sadece kakası geldiginde klozete yapmaya direniyor.Bez bağlatıyor ve bitince de hemen altını temizletiyor.Bir kac kez bez yok vs gibi bahanelerle bağlamamaya calsıtık .2 gun surelı tuttu yapmadı , sonra da çok uzun sure agladı ve sonunda pes ettik. Bu seneryoyu ara sıra tekrarlıyoruz ama sonuç aynı.
Ödül belirledik yaptıgın gün akülü araba alacagız dıye .. Biliyor fakat yıne de yapmıyor.
Klozet üstü aparat, lazımlık herseyı denedik ama nafile.. Daha fazla uzerıne gitmesem mi acaba.Nasıl olsa kreşe göndereceğim bu eylul de. Acaba orda öğretmenlerine mi bıraksam bu işi?Ne dersiniz..

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


senayc

benim nacizane önerim,hazır alışmışken yavru sadece kaka için inatlaşmayın. Şöyle yapardık biz yiğit le,kakasını bezinden tuvalete döker hoşçakal kaakaaa derdi. şimdi bezsiz geziyor,kaka ya hala hoşçakal diyoruz. Bazı çocuklar korkarmış kakadan.  Kakayı beraber bezden tuvalete döküp güle güle diyebilirsiniz.


esilece

Benim oğlumun da aynı sorunu vardı."Güle Güle Kakalar" diye bir kitap aldık ve inanın çok hızlı bir gelişme gösterdi bu kitabı okuduktan sonra..Hala kakasına "bebek kaka" diye hitab ediyor ve kakasını yapmaktan da hiç korkmuyor.

Güle Güle Kakalar incelemek isterseniz...


beyhanozfidan

cevaplar için tşk ederim .. önerilerinizi deniycemCevaplamak için Üye ol