evde güvenlik

asli_arda soruyor: 3

merhabalarr,
9 ayının iiçinde bir oğlum var ve tam ayaklanma döneminde ..her türlü yükseklikte sıralamaya ayakta durmaya çalışıyor.
biz sehpayı ortadan kaldırdık onun yürüteciyle rahat hareket etmesini sağladık ama genede dolaplar çekmeceler yada sivri köşeler ufak kazalara imkan vericek şeyler için siz ne gibi önlemler aldınız?
ben köşeler için koruyucu aldım dolaplar için kilitler varmış elleri sıkışmadan alıyım diyorum ya sizler nerden neler aldınız desem ???
 

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


bengielgin

Firma pencerelerin önündeki masa, koltuk gibi tüm eşyaları çektirdi. ( Bu eşyaların üzerine tırmanılıp pencere yüksekliğinin tehlikeli bir biçimde azalmasına sebep olduklarından ) 


Çekemediğimiz tek yer mutfaktı. Çünkü masa pencerenin önünden başka yere çekilemiyor. Oraya pencerenin açılmasını engelleyen zincir taktılar. 
Ayrıca store şeklinde olan perdelerimizin zincirlerine çok fazla çocuk dolanıp boğulma tehlikesi geçirdiğini hatırlattılar, bunun için pencere kenarına banyo askısı koyarak store zincirlerini askı yardımıyla erişilemez kısalığa getirmemizi tavsiye ettiler.  


zeynepanne

bu stor perde zincirleri çok rahatsız ediyordu beni de, perdelerimi değiştirmeyi de düşünüyordum. geçici çözüm olarak bu banyo askılarını deneyeceğim.
köşe koruyucu, priz koryucu ve dolap kilitleri kullanıyoruz.
ben cam filmi arıyorum, camlı mobilyalar için. bir de büyük saksılardaki topraklardan korumak için bir yöntem arıyorum.
ikeadaki ocak koruyucuyu tezgaha sabitlemek gerekiyor mu acaba?


bengielgin

Saksı toprakları için aşağıdaki gibi çözümler satılıyor : 


Ama ben eski kullanılmayan ( 5 senelik filan ) röntgen filmlerimi kullandım bunun için. saksı içi boyutunda kesip sonra da hava alması içi delikli zımba ile delikler açtıktan sonra saksılara yerleştirdim. Bunu da saksı topraklarını kedilerden korumaya çalışan asmalımescit lokantalarından öğrendim. 
Cam filmi 3M in mevcut. Uygulaması biraz zor. 
Ancak bize sehpa camımız için daha zor birşey önerdiler : aynı boyutta pleksiglas kestirip cam yerine bunu yerleştirin. Henüz yapamadık, sehpanın üzerine tırmanacak yaşa gelmedi ama salondaki camlı kapımıza 3M film kaplattık. 
Cevaplamak için Üye ol