Bakıcıyı kamerayla izlemek

bocuay soruyor: 10

1 haftadır bakıcıma fena taktım, kusura bakmayın :). Eve de kamera yerleştiriyoruz haftasonu. Bakıcısını gizli kamerayla izleyip kötü deneyimleri olanlar, olayları ve olaylar karşısında ne yaptıklarını paylaşabilir mi?

Bu soruyu cevapla


48 Cevap


esroska

Kamera bence de tartışma götürmeyecek bir öncelik.Biz de takdırdık ve bakıcımıza da açık açık söyledim.Bunun kendisi ile ilgisi olmadığını çocuğumu özlediğimi ve onu her an görmek istediğimi ilettim. Kendisi durumu gayet anlayış ile karşıladı ve ben de çocuğumu bir başkasına emanet etsem aynısını yapardım dedi. Yalnız burada önemli olan iki tarafında kendini iyi hissetmesi adına kamerayı bakıcı ile anlaşmadan eve koymak, sizin gibi bakıcıdan şüphelenip kamera sistemi getirmek karşı taraf için rahatsız edici olabilir. Fakat gene de kendisine bunu uygun bir dille  izah etmeli ve gizli olmadan kamera sistemini kurmalısınız. Gizli kamera bence de insan haklarına aykırı bir hareket.arzu__arda

Habersiz her türlü eylemi kayit altina almak suçtur.kendi evinde olsa bile suç.hic kendinizi onun yerine koyun.ise baslamadan once bak kardesim benim evimde kayit sistemi var dersin isine gelirse calisir.


arzu__arda

Tck yi acip bakmaknzor değil kanunlari ogrenmek icin ille bi avukata danismak gerekmiyo.avukatda zaten evine kamera koymak suc degil demis.habersiz bakiciyi izlemek suc degil dememis ki


bocuay

Arkadaşlar, konu başka yerlere gitmiş.O zaman sorumu şöyle sorayım, bakıcısını gizli olmayan kamerayla izleyip kötü şeylerle karşılaşan var mı?


MELEKLER

ben varım.bakcı oğlumu tartaklıyodu.eve geldim bende onu tartakladım.özelden yazabilirsinhamdusena

eline sağlık canım ne yaptıysa aynısını yapsaydın allh belalarını vrsin öyle insanların


MELEKLER

Ama işte vicdanım şuan bile çok rahatsız kızımı bakıcıya teslşim edemiyorum oğlum hatırlamıyo şükğr ama ben ömür boyu bununla yaşayacağım.kamera şart ..mutlaka.


ozlemdevrim

Öncelikle eğer anneanne ya da babaanne bakmıyorsa, kamera şart diye düşünüyorum..İlk bakıcımızın evde sigara içtiğinden şüphelendiğim için eve kamera taktırdım..O da ertesi gün bir bahane bulup ayrıldı. Oysa işe başlamadan önce kamera taktırmayı düşündüğümü söylemiştim, o da "tabi ki, benim için sorun değil" demişti. Ben de işe başladı, taktırırsak güvenmediğimizi mi düşünür vs endişeleriyle taktırmadım. Ondan sonraki bakıcılar hep kameralı eve geldiler görüşmeye ve kameraları gösterdim. Hiç sorun olmadı. 

Benim gizli kamera anım yok, çünkü kamera gizli olmamalı, bakıcı kameraları görmeli diye düşünüyorum. Böyle düşünmemin sebebi yasal mevzuat değil, caydırıcı niteliğinden dolayı. Bir arkadaşımın gizli kamera deneyiminde, ilk gün evden çıktıktan 10 dk sonra bakıcının oğlunu tokatladığını izlemesi! Eşiyle beraber izlemişler, bakıcı da yatılı, eşini zor engelleyebilmiş şiddet uygulamasından..Çok can sıkıcı tabiki..
O yüzden açık kamera en iyisi, ve ses kayıtlı tabi ki, mümkünse de telefonla da bağlantılı olanlardan, gün içinde ara ara bakarsınız, akşam izlemek çok zaman alıyor çünkü..Batus

Bocuay tam senin sorunla ilgili olay yasadim.sorular bolumunde bakici hijyen baslikli


sibelcanersoy

ben böyle birşey yaşamadım ama eğer sizin yerinizde olsaydım o bakıcıdan rahatsız oluyosam yollarımızı ayırır ve eve kamera taktırır gelen yeni kişiyede çocuğumu gün boyu özlüyrm ve görmek istediğim için kamera taktırdım der içimi rahatlatırdım yeterki bebeklerimiz güvende olsunlar...Cevaplamak için Üye ol