60 günlük bebeğim

bercemce soruyor: 5

merhaba arkadaşlar,, aranızda multitabs damla kullanan var mı? nasıl kullanıyor sunuz? pipeti bebeğin ağzına değiyor mu? bizim damlamız biraz yoğunlaştı acaba bozuldu mu? ben bebege verirken pipeti ağzına değiyor.. cevaplarınız için teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


guta

Biz de kullanıyoruz. 6 aylık gibi başladık hala kullanıyorum. Daha küçükken pipetiyle veriyordum ağzının içine. Şimdi öyle içmiyor, kaşığa döküp öyle içiriyorum.  Ama hiç yoğunlaşma problemi yaşamadım, bozuldu mu acaba sizinki? Buzdolabında tutuyorsunuz değil mi ilacı?


saretubaaa

yaklaşık 6 aydır multitabs damlayı kullanıyoruz. kızım diğer vitaminlerin tadını sevmemişti.ben de sizin gibi pipet ile veriyordum fakat pipeti ağzına bulaştırdığımızda, ağzından az da olsa bakteri geçişi oluyormuş. tekrar şişe içerisine koyduğunuzda o bakteriler de şekerli ortamda çoğalıyormuş maalesef. ilk şişede ben de aynı hatayı yaptım ve şekerleşme-yoğunlaşma oldu. bozulduğunu gösteriyormuş bu durum. size tavsiyem pipeti bir yere değdirmeden kaşığa koyun kaşık ile verin. ve kesinlikle 5dk dan daha uzun süre dışarıda tutmayın. yoksa vitaminler bozuluyormuş. 


Sucigdem

Çok faydalı bilgiler bunlar, biz hiç fark etmemiştik, kaşıkla vermek lazımmış demek ki


m_eymen

Vitaminleri doktor tavsiyesiyle mi alıyorsunuz. Yoksa vermemizde sakınca var mı?


bercemce

çok teşekkür ederim @saretubaaa yeni şişe aldım hemen.. ilk çocuğumda da bu vitamini kullanmıştık ama 7 sene geçti aradan nasıl kullandım hatırlamıyorum..

@m_eymen dr a ben sordum kullanalım mı diye,, ücretli bi ilaç kullanırsanız tabiki daha iyi dedi.. bende aldım..Cevaplamak için Üye ol