Cocuklarin kullanmamasi/ ogrenmemesi gereken kelimeler

Meowwow soruyor: 5

Merhaba,

Oglumun Turkce konusacagi ise tek insan benim. Dolayisi ile biraz dikkatli konusmak istiyorum onun yaninda. Ingilizce konuslan bir ulkede yasiyorum burada cocuklarin bir cok kelimeyi kullanmasindan hoslanmiyorlar. Yanlarinda buyuklerinde bu kelimeleri kullanmasindan rahatsiz oluyorlar. Kufur, cirkin argo kelimeleri elemk kolay, ama bazi benim hic tahmin etmedigim kelimeleri bile hos bulmuyorlar (damn (kahrolasi), fart (osuruk), kaka gibi). Turkiyede hos karsilanmayan kelimeler nelerdir, yardimci olursaniz cok sevinirim. 
tesekkurler.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


CokBilmis

:) Nerede yaşadığınıza bağlı olarak Türkiye'de kullanılmayan kelime yok sanırım.


burcuveduru

bu kişiden kişiye, çevreden çevreye değişen bir soru bence. hatta geçenlerde burada kızların cinsel organına "kuku" diyelim mi demeyelim mi tartışması olmuştu :) bazı arkadaşlar çevrelerinde "kuku" kelimesinin ayıp karşılandığından bahsetmişlerdi; hatta bazıları "kuku"yu hiç duymamışlardı bile :) bence siz neyi kullanıyorsanız, oğlunuzun da onları öğrenmesinde bir sakınca yok. fakat şuna da biraz şaşırdım; çocuk kakaya "kaka" demezse ne diyecek ki :) tamam "osuruk"a "pırt" ya da "pıt" diyoruz da :)))


Meowwow

kaka yerine gayta gibi kelimeler kullananlar var. beni en cok sasirtan "damn" oldu. ondan galiba olcegim biraz bozuk :) ondan danismak istedim :)


borays

İngilterede bulunmuştum anne oğluna kaka varmı için poi poi gibi bir şey diyordu,belkide yöresel olarak farklılık gösterebilir ama eminim sizin yaşadığınız yerdede annelerin bu tarz söylemleri vardır,'fart' belkide uygun düşmeyen bir kelimedir.

   Annenin Kahretsin demesi  çocuğa iyi örnek olmayacağından Türkiye'de de hoş karşılanmaz.Başka kelimeler vardır belki ama aklıma gelen bir şey yok şuan.


Meowwow

cevaplar icin tesekkurler. burada cocuklar evde kotu kelimeler ogrenip okula gidip kullanirlarsa diger ebeveynler ve ogretmenler bayagi kiziyorda. acaba Turkiyede boyle bir sistem var mi merak ettim. Anladigim kadari ile oyle pek takan yok :)

tekrar tesekkurler :)Cevaplamak için Üye ol