Tek başına uyuma

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


yusufunalemi

önce bişeylerden korkusu varmı onu anlamalısınız.yani neden tek yatmıyor.bunun altında yatan nedenleri bulmak lazım.yanına sevdiği bi oyuncağını koymak felan yalnız hissetmesini önler.5.5 yaş artık anlatacaklarınızın iice anlaşılacağı bir yaş.bunun yanlış olduğunu anlatmak çözüm olmazmıydı??
doğrusu 2.5luk oğlumda benimle uyumayı seviyor.şimdi seni okuyunca tırstım bizde de mi bu alışkanlık böle olcak die???
iitiraf etmek de gerekirse ben yusufla uyumayı seviyorum yani kendi başına yatsın die de bi kaygım yok??biliyorum doğru deil ama öyle işte:)


onuranne

bİ çizelge oluşturmayı deneyebilirsin.Ben odasını toplaması için denedim bu yöntemi.Ders çizelgesi gibi ...Haftalık 7 bölmesi olan...Her bi bölmeye o gece kendi başına yatarsa yıldız çizin beraber.Pazar gününe de bi ödül koyun (tiyatro ya da haftasonu gezmesi ya da yeni bi kitap gibi...)ve o bölmeye resmini çizin ödülün ya da adını yazın.Her güne de küçük ödüller koyabilirsiniz,şu en küçük şekerlerden olabilir.Bizde işe yaradı sayılır zamanla daha çok oturacağını umuyorum.Kolay gelsin...


melay

onuranne çok iyi bir fikir hiç aklıma gelmemişti şimdiden sağol eve gider gitmez denicem bu yöntemi:) yemek yeme, diş fırçalama, oyuncak toplama, söz tutma vs. vs çok iyi bayıldım tekrar teşekkürler:)


isilak

Yusufun alemi bizde senin gibi hala Efeyle beraber yat1yoruz ama ben en yak1n zamanda ayrilmak istiyorum. Yaslari buyudukçe ayrilmak cok daha zor oluyor cevremden gördügüm kadariyla. Ayrilmak için odasina gece lambasi koymayi düsünüyorum, uyuduktan sonra odasina götürmeyi ve gece çagirdiginda bir müddet odasinda kalip uyuduktan sonra çikmayi planliyorum. Her halde bir hafta içinde alisir diyorum ama genelde fazla  iyimserimdir:)Cevaplamak için Üye ol