Bozulan Uyku Alışkanlığı Düzelir mi?

Ozlem_Can soruyor: 3

Merhaba,

Son 3 güne kadar bir süredir gündüz uykusuna göre saat 20:30 ile 21:30 arasında odasına koyduğumuzda kendi kendine döne döne uyuyan oğlumuz Can geçen hafta ilk soğuk algınlığını yaşadı. Öksürük ve devamında bir gece ateşlendi. Hala da hafif öksürük ve burun akıntısı devam ediyor. Bu arada haftasonu evde misafir de bol olunca uyku düzeni şaştı. 3 gecedir yatağına yatırmaya kalktığımızda çığlıklar atarak ağlıyor. Hastalığı da biraz devam ettiği için ağlatmaya da kıyamıyorum. En sonunda bir gece önce koltukta karanlıkta oturtmayı başardım ve kafası omzuma düştü. Yolculukta gibi uyuya kaldı. Dün de babasının üstünde yatmış ama yanına yatırınca da kıyametler kopuyor. Uzun lafın kısası umarım bu gece biraz daha kabullenir uyumayı. Benzer bir durum yaşayanlarınız var mı? Bozulan uyku düzeni geri geliyor mu yoksa yeni bir uyku alışkanlığı dönemine mi girdik sizce?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


meycan

Merhaba,
Hastalıkla ve ev düzeninin bozulmasıyla (misafir vs.) uyku yeme düzenleri değişir, en azından benim kızım da öyle... Ama bir de bazı yaş dönemlerinde de uyku düzenleri değişiyor. Tam bir şeye alışmışken, yeni yeni huylar çıkıyor ortaya :)

http://www.nurturia.com.tr/questions/d850d7a2-b454-4e34-82e2-9d3e00e2f1c8/1/aksam-saat-kacta-uyuyorlar

Geçen hafta da benzer bri konuda konuşmuştuk :)

Kolay gelsin ...


esraozlem

2 ay önce benzer bir hastalık döneminde uyku alışkanlığının bozulmasını sorununu biz de yaşamıştık. Aşağıdaki sorumda bizim tecrübemizi paylaşmıştım. Sonrasında kısa sürede toparlayıp eski düzene geri döndük, umarım siz de uyku alışkanlığı değişmeden düzeninizi yakalayabilirsiniz.

http://www.nurturia.com.tr/questions/7201f041-399d-4f56-b62c-9d0a00af55f7/1/dis-cikarma-uzerine-hastalikla-uyku-aliskanliginin-bozulmasi


Aysegul_Yagmur_Irmak

Hiç merak etmeyin. Ufak tefek üşütmelerde, diş sıkıntısında, annemlerde kaldığımda uyku düzeni bozuluyor ve sonra eski haline dönüyor zamanla tabi. 21:30-22:30 arası uyuyor oğlum artık eskisi gibi.Cevaplamak için Üye ol