Kreş değiştirmek

sLnKA soruyor: 3

Merhabalar,

Biraz uzun bir soru olacak ama lütfen fikirlerinizi paylaşın çok kafam karışık.


Pelin 18 aylıktan beri kreşe gidiyor. Önce sabah 10 öğlen 13 arası başladı. İlk 2 hafta beni kreşten alma diye ağladı. Sonra 1 hafta kadar bırakma diye ağladı. Sonra alıştı bana el sallayıp kapıyı kapatıyordu. İki yaş olmadan tam gün kalmaya bile başladı. Kreşi kalabalık olmayan kendi halinde bir yerdi. Pelin en küçük diye baya ilgileniyorlardı. istediği sınıfa gidiyor istediği gibi oynuyordu. Ancak bu kreş maddi bir takım sıkıntılardan kapandı. Kreş sahibesi - Pelin'le en çok zaman geçiren kişi- beni başka bir kreşe yönlendirdi. Aynı yere bir elemanını ve Pelinin de arkadaşı olan elemanın kızını da yönlendirdi. Gittim gördüm, temiz tertipli, bir kaç yaş grubu olan kocaman bahçeli bir kreş. Sahibi 3 çocuğu olan 2. çocuğundan sonra kendi çocuklarını kreşe bırakmak istemediği için bu işe giren bir işletmeci. Arkadaşı ve tanıdığı biri daha olacak diye tamam dedik anlaştık. Haziran başıydı. 
İlk günler değişikliği sevdiği için hiç sorun yaşamadık. Haziran sonuna doğru okul yaz okulu moduna geçti. Yavaş yavaş çocuklar azaldı, öğretmenler yok oldu. Sonunda Peline birlikte 7-8 kişi kaldılar. Başlarında da sadece yardımcı öğretmen. 
Zamanla pelin sabahları beni bırakmamaya başladı. Her sabah ve akşam bütün çocuklara bu benim annem senin annen değil demeye başladı. Kreşin kapısında hem sabah hem akşam yarım saat oturmaya başladım. Öğretmenin kızının da orada olması sanırım bu sorunun kaynağıydı. Olur böyle şeyler dedim. Yine de ağlatmadan devam ettik. 
Son 1 aydır ara ara kameradan izliyorum şimdi. Meğer bütün yaz boş boş oturuşlar. Kala kala 5 çocuk kalmış, öyle ortalıkta oynuyorlar takılıyorlar. Deliye döndüm sinirden ama ne çare. Bölgede 2 yaş çocuğu alan çok az kreş var ve hangisi daha iyi bilmiyorum :(
Sonunda daha önce gözüme kestirdiğim bi okulla yeniden görüşmeye gittim. Ferah temiz güzel bir yer. Bu sezon 2012 doğumluları alıyor dediler. Üstelik evime çok yakın bir de yeni şube açıyorlarmış. Oldukça profesyoneller.Toplam 3şubeleri var.  Ve okul ingilizce olacakmış.
Ben ilk başlarda kızıma iyi bakın kötü davranmayın yeter diyordum ama 2 yaşıyla birlikte artık biraz da bişeyler öğrensin istiyorum şimdi.
Çok uzattım kusura bakmayın lütfen.
Şimdi buraya kadar sabredip okuduysanız şunları sorucam;
- şu anda devam ettiği yerde 1 eylül itibariye diğer çocukalr ve öğretmenler döndü. daha şenlikli bi hale geldi. yıl içerisinde daha aktif bir okul olabilir, emin değilim.
- 1 haftadır servise de alışmaya başladı eski yani şuan ki yerinde.
- yine arada okula gitmeyelim diyor ama çok uzatmıyor sanki.
- maddi olarak bizi aşacak olsa da Pelin için büyük değişiklik olacak olsa da yine de okul değiştirmeli mi? 
- okul değişimi / yeni bebek gelecek / ingilizce bu kadar fazla değişim çok mu zor gelir birden?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


yesil_erik

sanki bana bukadar değişiklik fazla gelirmiş gibi geldi üstelik bikaç ay önce yine kreş değiştirmiş.sizi çok iyi anlıyorum benim kzımda bu yaşta ve kreşte fakat yaz dönemindeki olumsuzlukları çıkarırsanız öğretmenini seviyorsa kreş içinize siniyorsa biraz daha bekleyebilirsiz hani etkilenmesin diye.burda önemli olan kızınız başka kreşe başladığında eski kreşini istermi buraya iyice alıştımı bunu en iyi siz bilirsiniz.hani uzaklık yakınlıkta önemli ben bu yaşta servis olayına pek sıcak bakmıyorum ee tabi kışın bi bebeklede hergün siz çıkamazsınız..kolaylıklar diliyorum 


astarte

benim oğlumda 18 aylıkken yarım gün olarak başladı. gittiği kreşten 3 ay sonra aldım ve başka bir kreşe yazdırdım ingilizce eğitim veren. alışmakta zorluk çekmedi, 1 ay sonra da 24 aylık olunca tam güne geçti. 1 aydır kreşten almıştım 2haftaya başka bir kreşe başlayacak..

yani kreş değiştirme eğer gönderdiğiniz kreş iyiyse problem olmuyor bizim 3. olacak:)( 
ama yeni bebek olması normalde bile kreşte problem çıkartma olasılığı yaratıyor ki yeni kreşe alışmasını bence çok etkiler. çocuklar yenisi geliyor diye başımızdan attığımızı düşünüyormuş:(((
ve servis olayı gerçekten çok kötü bizim hocamız sakın yazdırmayın balık istifi gibi gidiyorlar çok gezdiriyor servis demişti, çocuklar çok sıkılıp bunalıyormuş:(


sLnKA

Cevaplamak için Üye ol