APTAMİL DEVAM SÜTÜ

g_aybar soruyor: 10

Oğlum 8 aylık 10 gündür anne sütü istemiyor artık tamamen memeden kesildi,doktor kontrolümüze daha çok var doktorumuzu aradık akşamları ne verelim diye aptamil milumil3 ü önerdi oğlum bunu hiç beğenmedi kesinlikle içmiyor napıcamı şaşırdım geceleri,tecrübeli annelere sesleniyorum siz geceleri ne veriyorsunuz çocuğunuza?  :(

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


Yasemina

sudan baska hicbirsey icmiyor geceleri
caktırmadan devam sutu verecek oldum zaten biberon bilmez suluktan icer herseyi firlatti onu da


Seda_

Aptamil içmediyse birde bebelac ı deneyebilirsin ben oğlumu onla büyüttüm halada bebelac junior içiyor.
Eğer farkındayken içmiyorsa gece uykuya daldıktan sonra vermeyi dene birde. Süt çok önemli hele hele anne sütü almıyorsa takviye süte başlanması lazım bence..


Aysegul_Yagmur_Irmak

Niye Aptamil Milumil dedi acaba, Milumil iştahsız bebekler için, ekstra lezzetli. Bir de normal aptamil mi denesen ki.


g_aybar

Aptamil milumil3 dedi çünkü gece birden fazla verebilirsin muhallebi verirsen birden fazla kilo yapar dedi,siz ne veriyordunuz?


g_aybar

Bebelacıda deniyeceğim bugünde itibaren teşekkürlerfulyaderin

Hipp dene istersen bir de,hem organik Hipp


Aysegul_Yagmur_Irmak

Biz Milupa mavi kutu yani standart olanından veriyorduk, şimdi de junior sıvı olandan içiyoruz hergün. Bebelac denemiştim, çok sevmemişti. Hipp'i hiç sevmedi. Ülker Lactum'u da denemiştim, onu sevdi ama alıştığındanmıdır nedir, en çok standart milupa aptamili seviyordu.


Kuzeytu

Ben oglumu daha emziriyorken devam sutune baslamıstım (6 aylık olduktan sonra, ilk 6 ay sadece anne sutu) Cunku arkadaslarımın cocukları anne sutu bittiginde devam sutlerini almadı. Sen bu durumda degilsin sanırım ama benim aklıma soyle bisey geldi

Eger buzlukta senin sutun varsa devam sutunu yarı yarıya kendi sutunle yapabilirsin. yani 100 cc vereceksen 50 cc senin sutun+50 cc devam sutu verebilirsin. Sonra yavas yavas kendi sutunu azaltırsın. Boylece alısabilir.

Bu arada biz Hipp ve Aptamil kullanıyoruz. Ayırt etmiyor :))g_aybar

Aptamil devam sütünü veriyorum muhallebi kıvamında yapıyorum biberonla kesinlikle içmiyor,Dr.milumili niye önerdi anlamadım...Ben oğlumum ek gıdasını akşam 16:00 gibi yoğurt ve meyve püresiyle bitiriyorum benim sorunun akşam 16:00 den ertesi sabah kahvaltı saatine kadar.Aptamil veya diğer devam sütlerini kaç saatte bir vermeliyimki?


g_aybar

Gece bazen uyanıyor bazen uyanmıyor dediğin gibi uyandığındada sorun oluyor biberon almadığı için,bende uyandığında biberonla su veririm sadece su içiyor biberonla :) bilgilendirdiğiniz için tek tek teşekkür ederim....Cevaplamak için Üye ol