APTAMİL DEVAM SÜTÜ

g_aybar soruyor: 10

Oğlum 8 aylık 10 gündür anne sütü istemiyor artık tamamen memeden kesildi,doktor kontrolümüze daha çok var doktorumuzu aradık akşamları ne verelim diye aptamil milumil3 ü önerdi oğlum bunu hiç beğenmedi kesinlikle içmiyor napıcamı şaşırdım geceleri,tecrübeli annelere sesleniyorum siz geceleri ne veriyorsunuz çocuğunuza?  :(

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


PelinSelin

Hipp Organik Sut (4lu kutularda satiliyordu), toz mamalardan istemedi kizim son birkac haftadir, ve bu sutlerin icinde de ayni sekilde vitaminler var, biz artik bu devam sutunu kullaniyoruz hep...


yasemin_ekin

Ekin 8 aylıkken biz, saat 8 gibi kaşık maması veriyorduk. Eve geç geleceğimiz bir gün bakıcısı saat 18:30gibi gece için olan kaşık mamalarından 150cc hazırlamış ve vermiş, uykusu gelince uyudu ve sabaha kadar emmek istemeden uyudu. Bir daha öyle bir şey yapamadım ben, ama deneyen bir başka nurturia annesi (kuzeytu), onlarda da işe yaradığını söyledi. Aklınızda bulunsun. 


g_aybar

Çok teşekkür ederim hanımlar...


Kuzeytu

Evet kesinlikle yaseminin dedigi gibi yapıyorum. Nasıl biz yiyp hemen yatamıyorsak onlar da yedikten en az 1 saat sonra yatmak istiyorlar. Kuzey 18.30 gibi yiyor muhallebisini, 20.00 gibi de devam sutunu içip yatıyor.
Hala boyle uyuyoruz. Ama dedigim gibi anne sutu ile aptamili karıstırmayı denersen belki daha kolay kabul edebilir hem devam sutunu hem biberonu.


fulyaderin

Kuzeytu bişeyi merak ettim,muhallebi vermekte ki amaç tok tutması mı? biz hiç muhallebi yemiyoruzKuzeytu

Aksam yemeyi olarak yiyoruz muhallebiyi. Bebeklerin gunluk belli bir miktar tahil almaları sart o yuzden muhallebiyi doktorlar akşam ogunu olarak veriyorlar.

E tabii tok da tutuyor ama yatarken sutunu içsin diye ben erken yediriyorum.


fulyaderin

Anladım,bebek beslenmesinde akşam öğünü verildiğini duyuyorum ondan sordum.Özgecon aynen biz de muhallebi hiç yemedik,akşam yemeği olarak kıymalı sebze yemeği yiyor,onun ki ni ayrı pişiyor,salçasız-tuzsuz-baharatsız.ve tabii anne sütü devam.


fulyaderin

bu arada özgecon merak ettim doktorunuz Vedat Köseoğlu mu?Kuzeytu

Henuz akşamları yemek yemeye baslamadık. Oglen sebzeli etli yemek yiyoruz. Aksamları yemek yerine muhallebi yiyip yatarken sut içiyoruz.


fulyaderin

ben de beslenme şeklimiz çok benzediği için sordum,Ankara da bir kaç doktor 7.aydan itibaren ,birkaç temel yasak dışında,bebekleri sofraya oturtuyor,muhallebi de vermiyor,direkt olarak akşam yemeği,Vedat Köseğlu da bunlardan biri,Bizim doktorumuz da öyle,Sevgi Başkan,o yüzden sordum.Cevaplamak için Üye ol