Bebeğim emmek istemiyor

ozekule soruyor: 3

Merhaba. Bu baslikla sorular sormak aklima gelebilecek son şey bile değildi ama... Benim oğlum 3 buçuk aylik yaklaşık bir aydir emme konusunda zaman zaman sikintilar yasasak da kilo alimi 1200 kg altina düşmediği için onemsememistik. Uykusunda veya gönlünü yapinca severek emen cocugum son bir haftadir uykuluyken emiyordu sadece son 3 gundurse sanirim yari ac yari tok :(

Sütum azaldi haliyle. Ne sormak istediğimi bile toparlayamiyorum. Sadece benzer hikayelere sahip ve cocugu yeniden emmeye başlamış annelerden ilham almak istedim sanirim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


gulsah_ata_mete

Cok yasanan bir sey.. Benim kucuk oglumda o aylarda ne meme, ne biberon almak istemiyordu.. Aynen dediginiz gibi yari ac yari tok geciyordu. Ek gidayi da reddetmisti ilk baslarken. Simdi 20 aya yakin hala emziriyorum. Isten donunce atliyor uzerime resmen :) Sikmayin caninizi. Pes etmeyin, karanlik ya da loş ortamlarda, sessiz sakin vermeye calisin..


Asozen

Tam meme reddi donemi. Etrafa olan ilgisi arttigi icin, bu donemde emmeye odaklanamiyorlar. Cogu bebek uyurken ya da uyumak uzereyken emiyor bu donemde.

Endise etmeyin, pes de etmeyin. Gececek.


yasemennn

4-6 ay arası memeden uzaklaşıyorlar bizde de öyle olmuştu ama ben direndim ve 25 aylığa kadar emdiCevaplamak için Üye ol