çorlu'da kreş!!!küçük şeyler anaokulu hakkında bilgisi olan var mı?

vasi soruyor: 10

Merhabalar,
Çorlu Küçük Şeyler Anaokulu hakkında tecrübesi ya da bilgisi olanlar paylaşırsa çok memnun olurum. Ayrıca Çorlu'da kreş önerisi olanlarının da yardımını rica ediyorum.

Şimdiden Teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


esinci

Kardeşim Çorlu da oturuyor ve Tomurcuk Anaokulu na gönderiyor kızını. Bu sene tekrar aynı okula kayıt yaptırdı,memnunlar. kardeşim ile bir mesajlaşın isterseniz kullanıcı adı enesen.


Zerrin_

Merhaba;

Ben de Çorlu'da yaşıyorum ve bizim de gündemimizde bu konu var.Kızım için oyun grubu arayışındayım.
Tomurcuk Playhouse'a,oyun grubuna, daha düne kadar kesin kayıt yaptırıp, bu hafta başlatmayı düşünüyordum ama çok fazla maddi kaygıları var diye başka kreşlere de bakmaya karar verdim.
Bugün Goya ve Mete Çocuk Klubüne gitmeyi planlıyorum. 
Küçük Şeyler Anaokuluna daha önce gitmiştim ama binası bana çok itici geldi, karanlıktı içi. Binalarını taşıyacaklar diye bir şey duydum ama asparagas da olabilir. Kızım da oraya girdiğimizde ağlamıştı, Tomurcuk Playhouse'dan ise zorla çıkardık.
Tomurcuk anaokulu(emlak konutlarının ordaki) tam gün, yarım gün olarak düşünülebilinir ama ben şu an evdeyim, tam gün yarım gün olarak değil de oyun grubu olarak, kendi yaşıtları ile sosyalleşsin, enerjisini atsın, ama bunu da kaliteli,eğitim anlayışı maddi kaygılarla orantılı olmayan en önemlisi de sevginin yoğun olduğu bir yer arıyorum. edindiğim bilgileri buraya yazmaya çalışırım siz de bilgilendirirseniz beni sevinirim...
Sevgiler,


selin_17

çorluda en iyisi Mete çocuk kulübü. Binası tamamen küçük çocuklara hitap ediyor.


vasi

2,5 haftadır oğlum Küçük Şeyler anaokuluna gidiyor. Ne kadar profosyonel olduklarını daha oryantasyon döneminde belli ettiler. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Binası anaokulu için pek uygun değil ancak kasım ayında zaten yeni binalarına taşınacaklar ve o da sorun olmaktan çıkacak. Oğlumu kayıt ettirmeden önce yaklaşık 2 ay araştırma yaptım ve bana tavsiye edilen anaokullarını gezdim, öğretmenleriyle tanıştım(oğlumun da tanışmasını sağladım) ve tercihimi öğretmenini ve sistemini çok beğendiğim için Küçük Şeyler'den yana kullandım ve çokta doğru karar verdiğimi şu anda daha net görebiliyorum. Fiyat olarak biraz yüksek olabilir ama diğer aynı fiyattaki anaokullarını görünce ona da değer diyorum. Herhangi bir bilgi almak isteyen olursa özelden de yazabilir.


vasi

Tekrar merhabalar,
Oğlum Küçük Şeyler Çorlu şubesinde ilk ayını tamamladı. İlgilenen arkadaşları da gidişat hakkında bilgilendirmek istedim.
İlk ayımızı tamamlamamızın ardından bugün mailime; Ekim ayının aylık çalışma ve etkinlik takvimi, aylık yemek listesi, Eylül ayı veli mektubu(ingilizce eğitimi ile ilgili bilgilendirme: eylül ayında ne yapıldı, ekim ayında ne yapılacak) ve de eylül ayı bülteni gönderildi.  Bülten, o ay içinde yapılan okul ve sınıf etkinlikleri ile ilgili eğitsel yaşantılar hakkında velileri bilgilendirmek amacıyla gönderilmekte ama genel değil, sadece size(yani çocuğunuzun grubu) özel hazırlanmış bir dosya. En güzeli de çocuğunuzun etkinliklerde çekilmiş resimleri dosyaya yerleştirilmiş ve özenle hazırlandığı çok belli. Çocuğunuzun seramik, orff, ingilizce, denge hareket, fen-doğa v.b. tüm etkinliklerde(hatta mutfak etkinlikleri dahil) çekilmiş resimlerini görebiliyorsunuz. Bülteni görünce nasıl mutlu oldum anlatamam:)
Ayrıca, şunu da belirteyim ilk oryantasyon değerlendirme toplantımızı da okul yetkilileri ile yaptık. Gerçekten çok bilinçli, gayet profosyonel çalışan bir kurum. Tekrar tavsiye ediyorum. Tercihim sebebiyle kendimi de tebrik ediyorum:)inşallah da böyle devam ederiz.
Sevgiler,ilknurkarabacak

OUTLET12 BİNASININ ARKASINDA NEŞE ERBERK'İN ÇOCUKLAR İÇİN YETENEK GELİŞTİRME MERKEZİ AÇTIĞINI DUYDUM. SİTESİNİ İNCELEDİM. GİDİP GÖREN İLGİ ALAN VARMI ?


vasi

Ben oraya da gittim hatta 3 kere.Fiziki koşulları gayet iyi, 2 ortak tarafından kurulmuş bir yer ama okul müdürü Meltem hanım dahil kimsenin anaokulu tecrübesi yok. Şöyle soyleyeyim bizim yaş grubunun kaç saat öğlen uykusu uyuyacagini kimse bilmiyordu. Hoşuma gitmeyen diğer bir konu da çocukların uyku odasinin dahi olmamasıydı,ben bu duruma yani tüm gün zaman geçirecekleri odada uyuma konusuna büyük tepki gösterince en üst kattaki hayal odasında uyutabileceklerini söylediler. Franchise alarak işletilen bir yer ve işin başında profesyoneller yok. Ve benim oraya karar vermememdeki en büyük etken de bu olmuştu.


vasi

Bu arada Armadada oturmama rağmen şunu söylemeliyim benim en beğenmediğim Goya, dış görünüşüne aldanmamak lazım.esrayuksel4

kızımı 2 aydır çorlu neşe erberk anaokuluna gönderiyorum. kapıdan girdiğiniz anda güvenlik görevlisinden , temizlik personeline kadar tüm personelin  titizlikle çalıştıgını söyleyebilirim.yukardaki yazıya katılmıyorum bunun yerine okula giderek bunu orada yaşayarak görmenizi tavsiye ediyorum . tüm branş dersleri güel sanatlar mezunu öğretmenler tarafından veriliyor ,özellikle dikkatimi çeken ingilizce öğretmeninin amerikalı olması ,okulun dogal bir ortamda olması çorlu için bulunulmaz bir fırsat . kızım uyku konusunda da herhangi bir problem yaşamıyor, ayrı bir odada uyuyor.. herşey şimdilik yolunda


chh

Çorlu Neşe Erberk Anaokulu'nu hem bir eğitimci hem de bir anne olarak çok beğendim. Gidip görmenizi tavsiye ederim. Güler yüzlü,hassas ve deneyimli öğretmenleri, kocaman bahçesi, her yönüyle düşünülmüş konforlu binasıyla kısa sürede Çorlu'da bulunan en iyi okul olacağına eminim.
Cevaplamak için Üye ol