çorlu'da kreş!!!küçük şeyler anaokulu hakkında bilgisi olan var mı?

vasi soruyor: 10

Merhabalar,
Çorlu Küçük Şeyler Anaokulu hakkında tecrübesi ya da bilgisi olanlar paylaşırsa çok memnun olurum. Ayrıca Çorlu'da kreş önerisi olanlarının da yardımını rica ediyorum.

Şimdiden Teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


esrayuksel4

chh size katılıyorum yukarıdaki yazıyı kınıyorum daha 1-2 gün gezmekle o kadar  büyük emeklerle yapılmış okulları ,çalışanlarını  bir yazıyla harcamak çok ayıp bir şey anne olarak bende tabiki çocugumu düşünüyorum ama bu bana kimsenin emegine saygısızlık yapma hakkını vermiyor ..  şöyle bir degim vardır , meyve veren ağaç taşlanırmış ,bende  eminim çorlu nun en iyi okullarından biri olucak ...


zsari

Merhabalar...
Benimde kızım Neşe Erberkte. İlk 2 aylık deneyimimizin sonucunda iyi bir tercih yaptığımızı düşünmekteyim.Okula girişimizden çıkışımıza kadar sıcacık aile ortamını bize sunmaktalar.Okulun fiziksel ortamıda oldukça iyi, geçen yıl bir arkadaşımın çocuğu için gezdiğimiz  birkaç anaokulunun yemekhane ve okul alanı bodrumda yer almaktaydı ve rutubet problemi vardı.Ayrıca kadroyu oldukça güçlü buluyorum tüm branş öğretmenlerimiz işinin uzmanı sınıf öğretmenlerimizin de kızıma yaklaşımı oldukça sıcak ve profesyonel, benim için deneyim budur.Ve en ufak tedirginliğimi yada sorunumuzu anında okul müdürümüzle görüşüyorum ve aynı hızla yanıt alabiliyorum.Uyku saatlerimizde düzenli biz bir problem yaşamadık ilk gittiğimizde de aldığım cevap netti.Okulun ilk yılı olmasına rağmen benim beklentiminde ötesinde hizmet verebildikdiklerini düşünüyorum.
Sizlere tavsiyem giderek yerinde görün tanışın çocuğunuz zaten sizi yönlendirecektir.


vasi

Ben sadece kendi tecrübelerimi sizinle paylaşmak istedim hatta bu sebeple gelişmeleri de size aktardım. Farkındaysanız ben yazılan tüm görüşleri saygıyla karşılıyorum ve herkese görüşlerini de paylaştıkları için teşekkür ediyorum. Paylaştığım herşeyi de emin olun ki gerçekler üzerine yazarak sizinle paylaştım, hatta neşe erberk okulu için de yazılara bakarsanız görürsünüz sorunuz üzerine fiziki koşullarının gayet iyi olduğunu belirterek cevap yazdım.Meyve veren ağacı taşlamak gibi bir niyetim de kesinlikle yok, o sebeple kınamanıza da gerek olduğunu sanmıyorum.Ayrıca hiçbir kurumun reklamını yapmaya niyetim olmadığı gibi kötülemeye ya da yukarıda belirtildiği gibi saygısızlık yapmaya de niyetim yok.Bu konuyu açarken sizden görüş almak adına neşe erberk ile de ilgili bir konu açmıştım. http://www.nurturia.com.tr/questions/b44d2786-41c4-436c-b086-a0bc00b24b45/1/nese-erberk-joyfull-house-hakkinda-bilgi
Açıkçası bu tarz yaklaşımlarla daha fazla paylaşımda bulunmak istemiyorum.
Yine de konuyu açan olarak ilginize teşekkür ederim.


esrayuksel4

ben deyimi genel anlamda söyledim ayrıca fiziksel şartlar demişsiniz  tamadır ama egitimciler hakkında 1-2 günde nasıl böyle bir karar aldınız ben onu sormak istedim bu hemen belli olucak bir şey olmamalı zamanla olabilicek bir durum diye düşünüyorum siz nasıl görüşünüzü belirttiyseniz bende belirtiyorum.  1-2 ay deneme süreci koymalı ,bugün bir işe başlarken bile bu  böyle..  


vasi

Ben daha fazla bu tartışmayı uzatmak istemiyorum, özellikle işin başındakilerin bu işin profesyonelleri olmadığını belirttim.Çünkü işin başında kurucu olarak bulunan 2 ortağın ve okul müdürünün çocuk gelişimine yönelik herhangi bir eğitimleri ve tecrübeleri bulunmamakta, zaten kurucu ortaklardan birinin kardeşi bu alanda deneyimli(o da İstanbulda yaşıyordu) onun sayesinde bu franchise alınabilmiş, bu bilgi de kendileri tarafından verildi. Görüşmemizde daha önceki yazımda bir iki örnekle belirttiğim üzere bana tatminkar cevaplar kimse veremedi ve ben bu yüzden tercihimi oradan yana kullanmadım. Eğitimcileri tabii ki eğitim almış kişiler,ondan kimsenin şüphesi yoktur. Ben ve oğlum öğretmen adayımız ile de tanışmıştık ve açıkçası orada yaşadığım bir iki olayı da genel kapsamlı olmadığından, kişi bazlı olduğundan genel bir karalama olmaması adına burada paylaşmak istemedim ve doğru olanı yaptığımı da şu anda net görebiliyorum.
Eğer Küçük Şeyler Çorlu şubesi ile ilgili gelecekte benden bilgi almak isteyen olursa, gerçek bilgilere ulaşacağını bilerek bana özelden yazabilir hatta yüz yüze de görüşüp bir kahve içebiliriz. Negatif olacak tecrübelerimi de paylaşırım, sonuçta bu kurumun mensubu değilim ve reklamını yapmak gibi bir niyetim kesinlikle bulunmamakta. esrayuksel4

ben de neşe erberk anaokulundan çok memnunum herkezin kendi tercihi düşüncesi tabiki banada özelden yazabilirsiniz ama tabi okula gidip  birebir görmek en iyisi diye düşünüyorum...  


MerveAydn

Merhaba


Benim 2,5 yaşında bir kızım var. Çorlu'ya yeni taşındım. internet üzerinden ön araştırma yapmıştım ve tomurcuk play house adlı bir çocuk oyun evi olduğunu öğrendim. Ayrıca oldukça şaşırdım çünkü Çorlu'da başka oyun evi yok. Çorlu'ya gelince ilk işim tomurcuk play house'u ziyaret etmek oldu. inanılmaz beğendim ve oldukça şaşırdım çünkü istanbul'da kızımı en iyi oyun evlerine götürdüm ve çorlu'da karşılaştığım play house benim istanbul'da gittiğim yerlerle aynı düzeyde. Bunun üzerine kızımın memnuniyeti ve play house'u sevmesi beni çok sevindirdi. Ögretmenlerinde de sahiplerinden de oldukça memnun kaldım. Hepsi cana yakın hepsi samimi. 


ErdemOzuer

Merhaba; 


Çorlu PlayHouse 2011 yılından bu yana bölgede profesyonel olarak OYUN GRUBU faaliyetleri ve ÇOCUK PARTİLERİ düzenleyen ilk ve tek kurum olma özelliğini taşımaktadır. 


Detaylı bilgi için  www.corluplayhouse.comdilarakerem

Playhouse un bu konuda yetersiz olduğunu dusunuyorum. Çok duydum hayal kırıklığına uğrayıp çocuğunu geri alanlar. Dusunur ısenız Neşe erberk ıyı olabılır, küçük seyler de el degıstırdı. Başka bır yerde farklı kişiler tarafından acılacak herkese duyurulur.


ErdemOzuer

Çorlu PlayHouse bölgede ilklerin temsilcisidir. 2011 yılında fiziki şartlar ve faaliyetler olarak değerlendirildiğinde Türkiye'nin en iyi 3 oyun evinden biri olarak Çorlu'da kurulmuştur. 


2011 - 2014 arası basit model oyun grubu programları ile oyun grubu konusunda bakir olan bölgeye oyun grubunu tanıtmış sonrasında 2014 yılından itibaren İLERİ DÜZEY OYUN GRUBU programları düzenlemeye başlamıştır. 

Bir kreş veya anaokulu olmayan Çorlu PlayHouse tam manasıyla ERKEN YAŞTA MODERN ÖĞRENME MERKEZİ'dir. Amaçımız 12 aylık - 6 yaş arası çocukların beceri düzeylerini geliştirmek ve pek çok açıdan kabiliyetli bireyler haline getirmektir. Nitekim ileri düzey oyun grubu programına en az 1,5 - 2 sene civarında devam eden çocuklarımızdan oldukça yüksek başarılar aldık ve almaya devam ediyoruz.

Yalnız unutulmaması gereken bir gerçek vardır. Çorlu PlayHouse çocuklar için kurulmuş bir gelişim merkezidir ve konuya oldukça idealist yaklaşmaktadır. 
Bu idealistik dünya çapında kabul görmüş sistemleri temel almamızda yatar. Yani hiç bir uygulamanın zemini boş değildir. Bu açılardan kesinlikle taviz vermeyiz ve dünya çapında kabul görmüş erken dönem çocuk gelişim yöntemlerini uygularız. 

Ayrıca kurum olarak sürekli kendimizi geliştirmekteyiz. Bu doğrultuda katıldığımız yurt içi ve yurt dışı eğitim ve seminerler oldukça fazladır. Bu alanda Çorlu bölgesinde hiç bir kurumda göremeyeceğiniz belge ve sertifikalarımız mevcuttur dilarakerem hanımefendi. Musait bir zamanınızda kurumumuzdan randevu alarak gelip görebilirsiniz. 

Bizler bir çocuğun eğitim hayatındaki ilk basamağız ve bu bilinçle profesyonel olarak yolumuza devam ediyoruz. 

Bahsettiğiniz hayal kırıklığı olarak size gelen bilgiler çocukların eğitimi ve öğretimi ile alakalı değildir. Tamamiyle kişilerin kendi egoları doğrultusunda yanlış bildikleri şeyleri doğru zannetmelerinden kaynaklanmaktadır. Bu durum bizi bağlayan bir durum değildir. Bizler bu işi uygulayan profesyonel eğitmenler ve yöneticileriz. Kendi çizgimizi doğru bilinen yanlışları mazur görerek heba edemeyiz. Biz işin doğrusunu göstermek için buradayız.

İyi günler dilerim. 


Cevaplamak için Üye ol