düzenli balık yiyoruz yinede balık yağı kullanmak gereklimi

ozlmarmylmz soruyor: 5

haftada 2 gün düzenli balık yiyoruz yinede balık yağı kullanmaya gerek varmı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Fundaaa

DR LAR HAFTADA 2 DEFA DÜZENLİ BALIK YİYEN ÇOCUĞA BALIK YAĞI İÇİRMENİN BİR ANLAMI YOK DİYORLAR  DİYE BİLİYORUM


selencem

Hatada bir yiyor oğlum ve ben vermiyorum balık yağı


goldenfish

Serdar Bey,

Cografi olarak hiç denize kıyısı olmayan bölgelerde yasayan insanlar ( yani hiç balık yeme sansı olmayan insanlar ) bu zamana kadar nasıl gelmişler acaba? Eskiden omega3 hapları yoktu neticede o yüzden merak ettim. bir formülleri varsa alternatif o da aklımızda kalsın diye. Tesekkürler.


goldenfish

Ayrıca ;tavuk hazıra konmaz ya , tavugun beslenmesini sadece yemlenmeden ibaret oldugunu zannetmeyin .. Dogalarından koparılmış beton üzerinde büyütülen besi tavuklarından bahsetmediğinizi düşünmek istiyorum ki onlar bile caresizce dogal hareketlerini yapıp eselenmeye calısır yiyecek bulmak için. . Kolay evvilleştirilebilir olmaları , ciftliklerde yetiştiriliyor olmaları hazıra konan canlılar oldugu anlamına gelmez . Bilginiz olsun Hindistan'dan bir kus türünden geldiği düşünülen bu güzel kus; topragı eseleyerek bitki cekirdekleri, böcek hatta kertenkele solucan minik fare vs tarzı kendi besin grubuna dahil avlarını arar; tüm gün boyunca sandığınız gibi hazıra konmaz kendi dogasında !!


goldenfish

Sorularıma cevap alamadım , copy paste yapmak kadar kolay olmasa gerek tabi ,ugrastırdık sizi .

Goldenfish ile goldfish i karıstırmayın doktor bey ; Goldenfish japon balıgı demek değildir GOLDFISH japon balıgı demektir ; arastırırsanız görürsünüz kaldıki sizde bizim doktorumuz degilsiniz ama doktorunuz diye nick almıssınız komik:)) ayrıca dogallıkla nick ne alaka o da ayrı trajikomik:) hadi diyelim ki dogru biliyorsunuz ki o bile eksik size ne benim nick imden (yinede merakta kalmayın bu nicki kullanmamın sebebi singapurda yemek yedigim bir restorandı japon balıgı ile de alakası yoktu ) Bu sitedeki annelerin laf oyunlarına karnı baya bir toktur.

Konu bunlar degil balık yagı omega 3 vs insan vücüdu için bu kadar elzem olsaydı denize kıyısı olmayan cografyalarda insan nesli türemezdi mantık bu kadar basit , doga yanılmış olamaz! ceviz ( yada su saydıgınız diger bitkiler vs )eskiden dogaldı da bu sebepten mi omega3 alabiliyordu balıksız cografyadaki insanlar ?hani bitkisel kaynaklıydı da ondan olmuyordu öyle yazmışsınız:) neydi bu balığın muadili sorum o benim? Faydalı olabilir ama hayati önem tasıdıgını hiç sanmıyorum, japonlarda emin olun 100 ü gecmişlerse bu baslıbasına bu mucizevi yagdan mütevellit değildir ! Ayrıca bahsi gecen yapay kapsül içine tıkılmış bu cok dogal yaga parası yetmeyenler napsın? ölecekler mi kalpten genc yaslarında?

Herneyse sanırım kafasında acaba reklam değilde iyi niyet olabilir mi diyenlerin bu sorularını da bu yanıtınızla kafalardan silmişsinizdir.Cevaplamak için Üye ol