2010 ekim kasım aralık doğumlular okula başlayacak mı?

gullika soruyor: 10

Kızım kasım 2010 doğumlu ve hâlâ henüz bir karar veremedik.Bir çocuk gelişim uzmaniyla gorustuk metropolitan testi yapıldı ilkokula gidebilir düzeyde ama vermenizi onermiyorum dedi birinci sınıfta başarılı olsa bile ileriki yıllarda duygusal anlamda eksiklikler olabiliyor dedi.3 yıldır da anaokuluna gidiyor ne kadar zor bir kararmış..

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


sibeley

Ekim, kasim,aralık doğumlular zorunlu ancak doktor raporu ile gondermeyebilirsiniz.


gullika

Göndermeme kararı verebilsek rapor alma işi kolay da..


perihan

Genel olarak yaş konusunda karma sınıflar var artık, 4+4+4'ten sonra sistem çok karıştı, 5 yaşının sonunda değil, başında olanlardan bile okula başlayan oldu, artık o kadar erken gönderim olmasa bile çoğu 6 yaş sınırındaki çocuk ilkokula başlıyor. 


Bütün çocuklar 80 ay civarı başlasa aralarında 70 ay başlayanlar için ileride sorun yaşanabilir, bir yaşa yakın fark var. Fiili olarak 70 ay civarı başlatan çok, 22 kişilik anasınıfndan 20'si başlatacak bizim gönderdiğimiz okuldan ve bu çocuklardan rahat beş tanesi yılsonu doğumlu çocuklar. İleride sorun yaşanırsa salt buna bağlamak ne kadar doğru olur, başka etmen yok mudur duygusal eksiklik yaşamalarında, büyük başlayan çocukların hepsi avantajlı mıdır tam net bir cevabı yok bende. 

Üç yıldır anaokuluna gidiyor Kasım 2010 doğumlu oğlum, okulda test yapıldı ve ilkokula gidebileceği söylendi. Yaş ve yeterlilik açısından homojen bir sınıf zaten olamayacak ne devlette ne özelde, biz başa çıkabileceğini düşündüğümüz için gönderme kararı aldık.


cy_76

Kasım doğumlu yeğenimi bu yıl gönderiyorlar.


ozdenin_oykusu

Öykü 2010 Ekim sonu doğumlu. Bu yıl ilkokula başkayacak.ipekkusgoz

2010 aralık sonu doğumlu oğlumu hazırlık sınıfına yazdırdık. 2,5 yıl kreşe gitti ama yine de bu fikrimizi değiştirmiyor. Gerçi ilkokula gideceği okulun anasınıfına gideceği için sıkılma vs gibi bir durum beklemiyorum. Yeni okul, yeni öğretmenler ,arkadaşlar.


sibeley

Bu sene 1.sinif okurmuş bir ogretmen olarak ve eylul doğumlu kızı 1.sınıfı okumuş bir veli olarak göndermeyin derim.sinifta 2009 aralık doğumlular bile olacak aralarında 1 yaş olacak.çocuklar akademik anlamda sorun yasamasada sosyal ve psikomotor beceri konusunda sorunlar yaşıyor.


afrezrudi

kızım 18 kasım 2010 doğumlu. 2,5 yaşından beri kreşe gidiyor. geçen dönem okul öncesi döneminde çeşitli testler yapıldı okulun pedagogu tarafından. içimiz rahat etmedi bir pedagogla daha görüştük. Her ikisi de göndermemiz yönünde rapor verdi. Bir yıl daha okul öncesi okuması sıkılmasına neden olup arkadaşlarına sürekli ben bunu biliyorum ki demesine sebep olabilirmiş. Bu da arkadaşlık ilişkilerini etkileyebilir. Biraz da çocuğu gözlemlemek gerek. Benim kızım şu an için baskın bir karakter ama ileri ki zamanda duygusal olarak zorluk yaşar mı bilmiyorum. biz gönderme kararı verdik. hepimiz için hayırlı olsunlondon

ASLA VERMEYIN ASLA


london

2010'UN SONUNDA DOGAN COCUKLARINIZI ILKOKULA VERECEKMISINIZ  BASLIGIYLA 3 AY ONCE ACILAN TARTISMA FORUMUNU LUTFEN OKUYUNUZ
Cevaplamak için Üye ol