Bebek odası mobilyası boya kokusu

palm soruyor: 8

Merhaba 

Ankara sitelerde bebek odası için mobilya yaptırdık. Tahmin edeceğiniz üzere ağır boya kokusuyla geldi. Yaklaşık 2 haftadır havalandırıyoruz ama hala koku var. Bir mağazadaki görevli, bir kaç soğanı 3-4 parçaya bölüp su dolu bir kaba koyup ve kapıyı camı kapatıp 3 gün bekletirseniz koku kalmaz demişti. Bunu yaptık, koku tamamen çıkmadı ama çok azaldı. Sonrasında cam açık bıraktık ama bir değişiklik yok. Limonlu suyla sildik faydası olmadı. Tavsiyesi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


atakuzu

bizim de mobilyamız sitelerdendi.doğumdan bir ay önce geldi.camı hiç kapatmadık,kapı hep kapalıydı. iki kez sildik. ataberk başlarda bizim odadaydı.odasına geçtiğinde koku hiç kalmamıştı.


palm

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Toplamda ne kadar sürede koku geçmiş oldu?


7bitirdi

karbonatlı suyla silebilirsiniz ama havalandırmaktan başka işe yarayacak şey yok gibi.

sağlıkla gelsin inşallah bebeğiniz :)


nilayy

biz küçük kaselerde türk kahvesi ve beyaz sabun koyarak çözmüştük koku problemini. geldiğinde 1 kere , yerleştirmeden önce de 1 kere daha silmiştik. birkaç haftaya ancak geçmişti koku.  maviboncukk

Biz o yüzden doğuma 2 ay kala teslim aldık ama bebek doğduğunda yine de vardı koku. Çok önceden sipariş vermek gerek. Kahve ve soğan koymuştum bende. Bir de yaz olduğu için kapı cam sürekli açıktı..


Kozzy

cam hep açık durmuştu bızde de ve ıkı kez komple mobılyaları kokulu yer deterjanları varya hanı, onlarla sılıp durulamıstık güzelce. aldığımız yer bunu önermıstı.


palm

Cevaplar için teşekkür ederim. Biz de doğumdan once yaklaşık 2 ay once teslim almış olduk. Kimyasal içerikli temizleyici kullanmak istemediğim için onlarla silmedik. Şimdi karbonatlı su ile deneyeceğim. Bir de bebek temizlik ürünlerinden bir tane aldık, bitkisel olduğu yazıyor üzerinde. Sonra da onunla deneyeceğim bakalım.


SenaMina

Dolabına yatağına eşyalarını yerleştirdikten sonra koku gidiyor. Siz şimdi haklı olarak kokan dolaba bebek eşyalarını yerleştirmek istemeyeceksiniz. Bu durumda sizin ıvır zıvır giysilerinizi yorgan battaniyeyi geçici olarak dolaplara yatağına koymanızı tavsiye ederim.


Cevaplamak için Üye ol