çocuklarda diş dolgusu

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


berlindenbirseda

Birkac gün önce ayni haberi aldim, üstelik iki cürük ve alti ayin icinde olusmuslar. Oglum 4 yasinda, Ocak ayinda lokal anestezi ile dolgu yapilacak. Dislerini temizlemeyi becerememisim diye üzüldüm, ama ne yapalim, tek derdimiz dolgu olsun. Islem sirasinda caninin acimayacagini biliyorum, ona da anlattim, o acidan korkmuyorum. Bize buradaki doktorlar israrla dis ipi kullanmamizi söylediler, daha evvel günde 2 kez fircalamis, ama dis ipi kullanmamistim, artik her aksam dis ipi ile de temizliyorum.


Elif_Ezel

Kızım  6 bucuk yaşında ve 6 tane dolgusuvar hepsi son 1 sene içinde oldu. Hep fırçaladık çok iyi baktk ama oldu. Asıl çürür ve çekilirse daha çok sıkıntı yaratıyor. süt dişlerim kontrolsüzce ekildiğinden yıllarca tel takmak zorunda kalmıştım. Endişe etmeyin geçmiş olsun.


Fusun_

kızım da 8,5 yaşında ve 3 dolgu yapıldı bu sene. nasıl olsa düşecek diş deyip önemsenmezdi eskiden ama öyle olmadığını öğrendik. sık karşılaşılan bir durum, üzülmeyin. birkaç kez kontrol, tanışma, alışma için götürün diş doktoruna, dolguyu son aşamada yapsın. zaten birşey hissetmiyorlar ve çabucak olup bitiyor


cingan1984

Merhaba oğlum 4 yaşında genetik,gece emmesi ve diş fırçalamayı reddetme gibi sorunlardan dolayı çürükleri vardı ağzında.Nere gitsek yaşı ufak ameliyat olması gerekiyor dendi...Biz de hep kontrol altında muayene ile devam ettik...En son okul grubumuzdan bir annenin tavsiyesi ile mucize doktorumuzla tanıştık...Oğlum yerinde üç sanıyeden fazla duramayan bir çocuk gel gör ki beşinci dolgusunu 31 aralıkta yaptırmış ve tamamen rahatlamış olacağız..minident Yalçın Bey çocuklara dişçi koltuğunu sevdiren bir adam...Oğlum doktora değil Yalçın abiye gidiyoruz diye çıkıyor evden son bir aydır.Keşke biz de çocukluğumuzda böyle işini seven doktorlarla bir araya gelebilseydik.Tavsiyemdir.Zaten tanışırsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.Geçmiş olsun,Sevgiler.


cingan1984

Ve doktorumuzun bize tavsiyesi şu;Tatlı tükettiği zaman mutlaka ağzını en azından ağzını çalkalamasını sağlayın.Yani çocuk öğlen hoşaf içiyor,kek yiyor ama sabah akşam dişlerini fırçalıyor.Bu çürümenin önüne geçmez.Mutlaka tüketim sonrası ağız çalkalanmalı.Okulda da öğretmenlerinden bu konuda destek istedik.9 yaşına kadar anne baba yardımıyla diş fırçalanmalı diyor birde kendisi.


ayberke

Cingan 1984 e katılıyorum.Bizde çocuk diş hekimine gidiyoruz.Ama aynı dr değil.6 senedir.Bu arada 3,4 dolgu 1 kanal tedavimiz var.Bunları yaparkende iğne yok acı yok.Cevaplamak için Üye ol