Doğum sonrası çatlak giderici ürünler

busraa soruyor: 7

Doğum sonrasında çatlak giderici bir ürün kullandınız mı?

Çatlak görünümünün tamamen gitmesi gibi bir beklentim yok ama, azaltabilirsem ne ala!

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


sevfurkereym

bu soruyu bende sormuştum.bebek yağı ve badem yağı önerdiler.bide mustela die hamilelik sonrası çatlaklar için bi kremde var fiyatı 80 civarı.


evcimik

bi arkadasim mustela kullanmis ii oldugunu soyledi. bazi arkadaslar lyrac serum u da tavsiye ediyorlar feriha. benim tecrubem yok bizimki daha 17 haftalik:)))


totbicer

Bende bugun eczaneden aldım Lierac jel. İnternetten satışı olan bazı kremlere ilişkin yorumları okuyunca o kremlere güven duyamadım. Eczaneye gidip almayı uygun buldum. Eczacının dediğine göre lierac geçiriyormuş bakalım deneyip göreceğim bende


Abuuu

benim halam Eczaci oldugundan bana babe nin ürününü önermisti
tabiki aldim ve kullandim faydasini da gördüm size de tavsiye ederim eczanede fiyati 80 ytl filandi


rapidotr

MADECASSOL POMAD diye bir krem var. 


Seneler önce eniştem (doktordur kendisi) dokuları doldurduğunu söylediği bu kremi önermişti.
Vücudun herhangi bir yerinde şişmanlayıp zayıflamayla oluşan çatlakları tedavi ediyor. 
Hani oluşmuş çatlaklar tedavi edilmez diyorlar ya... Aksine bu krem hepsini geçiriyor. 
Hergün düzenli kullanılırsa tabi...

Eskiden eczaneden alabiliyorduk ama suan reçete ile mi satılıyor yoksa yine alınabiliyor mu bilmiyorum.
Uzun süredir kullanmadım. Ama çatlakları geçirdiğini kendi üzerimde görerek test etmiştim zamanında. Doğum çatlağı değillerdi ama şişmanlamayla oluşan çatlaklarla doğum çatlakları arasında pek fark yok sanırım. Ayrıca kıl dönmesi ameliyatı olan abime oluşan çukuru kapatması için de bu kremi vermişti doktor.

Bende şuan hamileyim. Daha çatlak oluşmadı, doğal yağları kullanıyorum şimdilik. Kozmetik kremlerin işe yaramadığını duydum. Ama çatlak oluşursa da yine Kozmetik kremler yerine Madecassol Krem almayı düşünüyorum. Gerçekten işe yaradığını gördüm.

sitesinde endikasyonları bölümünde şöyle yazıyor.
Bağ dokusu oluşumunu hızlandırarak aşağıdaki durumların tedavisinde kullanılır: 
Lokal deri ülserleri, meme başı çatlak ve yaraları , küçük cerrahi müdaheler, perine yırtılmaları, 
epizyomotiler ve sünnet sonrası yara iyileşmesinde oluşacak epitelizasyonun hızla ve düzenli gelişmesinin sağlanması. Yüzeysel 2. derece yanıklarda,radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis tedavisinde.


Zeynepko

.


didem_dorukcem

internette bir formul buldum catlaklari olan arkadaslara duyurulur ben denemeye basladim hafif hafif söndü sanki .acnelyse kullanmiyorum ama diger iki kremi kullaniyorum. denemekte fayda var / kremler oldukca ucuz 3-4 tl filan:)
formul ve açıklaması şu şekilde:
. Madecassol
• Hametan
• Acnelyse

isimli bu üç kremden her gün düzenli olarak çok az miktarda, mümkünse nohut tanesinden daha ufak miktarda elinizin ortasına sıkın ve parmağınızla karıştırın. Ardından bu üç kremin karışımını, karnınızdaki çatlakların üzerine masaj yaparak sürün. Bu işlemi günde bir kez sabah, bir kez akşam yapmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz sadece karın bölgenizdeki değil, bütün vücudunuzdaki çatlaklar için bu karışımı kullanabilirsiniz. Bu üç kremin karışımı ile şayet hızlı kilo alıp vermekle oluşmuş karın çatlaklarınız veya vücudunuzun herhangi bir bölgesinde cilt çatlaklarınız varsa ortalama 6 ay içersinde çatlaklar gözle görülür derecede azalıyor, hatta fark edilmez hale gelebiliyor. Ancak gebelik sonrası yani hamilelik sonrası oluşmuş karın çatlaklarınız ve vücut çatlaklarınız varsa bu çatlak kremi karışımı ile 1 yıl kadar bir sürede karın çatlaklarınız ve cilt çatlaklarınız gözle görülür derecede azalıyor.Cevaplamak için Üye ol