4 aylık bebegıme yogurt yedırmemde sakınca warmı?

Puccanne soruyor: 4

prensesım 4aylı we 3 gundur azar azar yogurt yedırıorum cunku hem saglıklı hemde uyku yapsın dıeeee:(((bu konuda cok muzdarıbım hıc uyumuoooo bu konuda sızlere cok danıstım bebısım kucuk oldugu ıcın anason,rezene,gece cayı fılan tawsıye ettıler artk 4 ay oldu baska bı fıkrı olan war mı?gunduz neysede gece uyanmaları benı cok sıtrese sokuo emzırıorum dewam sutude alıo we sıtresten sutumun kesılmesınden korkuyorum agzımın ıcınnde sıtresten yaralar cıktı ,aılem we kv baska sehırdeler yalnızım!!lutfen yardıııııım!!!!

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


jildando

Ben 9 aydan once ,doktorumunda yonlendirmesiyle, vermemiştim. Süt ürünü sonucta, hem emiyor hemde mama alıyorsa, ayrıca bir takviye almasını gerektiren durum yoksa diğer gıdalara 6 aydan sonra baslamanız daha dogru, bebeğin gelişimi anne karnından cıkıncada devam ediyor ve henuz diger gıdaları sindirecek enzim yapısına sahip değildir. anne sütü/mama dışı birşey vermek konusunda acele etmemelisiniz.
Eğer ihtiyacı oldugunu dusunuyorsanızda doktorunuza danışın, muhtemelen size yaşına uygun, muhallebi vs. gibi daha uygun bir ek gıda önerecektir.


sevfurkereym

bence uykudan önce yıkayın bebeğinizi sonra karnını doyurun mışıl mışıl uyur ozaman.benim oğlumda çok huysuzlandığında gece yıkayıp öle yatırıyorum çok faydası oluyo..suleee

benim bebeğim de 6 aylık henüz yedirmedim. çünkü yeterli miktarda anne sütü alıyor zaten. anne sütünün yanında yoğurdun yararının lafı bile edilmez. ben de aynı sıkıntıları yaşadım. (uykusuzluk Yalnızlık) ama hepsi geçiyor. hiç stres yapma olayı kabullen bu günlerde geçecek dediğinde hem sen stres yapmamış oluyosun hem de herşey daha çok düzene giriyor. uyutma yöntemleri ile ilgili biraz önce bir arkadaşın bloğunu okudum .çok güzel hazırlanmıştı bulup burda göndermeye çalışacağım. kolay gelsin:)
Cevaplamak için Üye ol