Bebeğimde sivilce :(((

elf_gns soruyor: 7

bebeğim 6 aylık yüzünde kocaman bir sivilce çıktı.Etrafı kıpkırmızı ortası şiş bir sivilce. Doktora gideceğim ama deneyimlerinizi de almak istedim. Bu arada bebeğim beyaz tenlive hassas.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Kayla

Bebek pudrasi kullaniyor musunuz? Hassas dediniz diye soruyorum...eger kullaniyorsaniz bir damla(sadece bir damla) limon ve azicik pudrayi karistirip uyuyunca kulak copunun ucuyla surun sabaha geciyor.bir kac kez bizde de olmustu...eger sivilceyse baska allerjik bir durum degilse hemen kurutur.


elf_gns

evet bildiğiniz sivilce dğer yanağında da çıkmıştı sivilce geçti ama kırmızılık az bir şey kaldı o kalacak mı öyle acaba?


Kayla

geciyor endiselenmeyin. yastigini carsafini hemen degistiririm ben oyle durumlarda yeni yikanmis olanla. kirmizilik icin pudra surebilirsiniz geciyor zaten,derileri ince ve hassas oldugu icin yavas yavas kaybolur onemli olan sonmesi


elf_gns

Ben pudra kullanmıyordum şimdi eşimi aradım pudra alacak bugün hemen süreceğim


Cansu88

sivilce diyip geçmeyin enfeksiyon tarzı srylerde olabiliyor doktora gidin derim


elf_gns

yarın doktora gideceğiz bu ikinci oluyor bakalım ne diyecek doktor.


elf_gns

konuyu actım sonucunuda yazayım evet sıvılceymıs her gun bebe yagıyla temızlenecekmıs fucıdın verdı kızarıklara suruyoruz.Lekesı de zamanla gececekmıs.Cevaplamak için Üye ol