Sevgili annişler hamileyken hangi tarafa yattınız ???

pirinctanem soruyor: 7

4. ayın içindeyim sol tarafa yatmamı tavsiye ediyor herkes tamam yatıyorum da ama sol tarafım şimdiden uyuştu kramp girmeye başladı sabahları çok normalde karışık yatardım sağ, sol, sırtüstü,yüzüstü:)) şimdi kısıtlı dr sağ tarafa da yatabilirsin dedi siz hangi tarafa yattınız bel ağrısına, bacak kramplarına ne gibi çözümler buldunuz lütfen bana bir çare...........

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


pirinctanem

Teşekkür ederim arkadaşlar ben dün akşam hem sola hem sağa yattım döne döne sabah kalktığımda kasık ağrısıyla uyandım sanırım, sürekli sola yatıp arada sol tarafın ağrısını hafifletmek için sağa yatmak mantıklı geldi bana güzel dilekleriniz için de ayrıca teşekkür ederim ;)


turkuazz

istediğin tarafa yat arkadaşım.hiç kasma kendini özel bir sorunun yoksa.


 Merve

dr. um sol tarafa yatmamı önermişti.. kanın bebeğe daha rahat gitmesi içinmiş.. bende çoğunlukla sol tarafa yattım.. hatta doğumdan sonrada devam etti bu bir dönem bende, sanırım alışkanlık oldu :)


nisannn

Dr um sola dogru yatabilirsin arada, ama nasil rahat ediyorsan oyle yat dedi. Ben aksamlari eve gelir glmez 2-3 saat sola yatarak uzaniyordum, zaten zor geciyordu hamileligim, bu sekilde rahatliyordum. Ama geceleri iki yonu de kullandim hatta daha cok saga donup yatiyordum, tek trf a yatmak zorluyor insani. Dr.lar tum gece sola yat demiyor zaten, gunde 2-3 saat yatsan da yeter diolar. Ayrica ne problem olursa olsun sola dogru yatmak rahatlatiyordu beni..

Bacak kramplarini gidermek icin kalsiyum ve magnezyum destegi lazim. bol muz, bol sut-yogurt-peynir. Kepek ekmegi yiyordum ben bi de, hic denecek kdr az kramp yasadim


sevgi34

sırt üstü hariç her türlü yatıyorum :) biraz sağ biraz sol v.s


cansuyum

kesinlikle sol tarafına yatmalısın.. kan dolaşımında çok etkili olduğu we bebeğin büyümesinde yararlı olduğu söyleniliyor. bende sırt üstü yatıyordum çoğunlukta, 22haftalık hamileyim ama artık kesinlikle sırt üstü yatmayacağım.


pirinctanem

Sola yatmaya devam o zaman şuan sola yatıyorum arada sol tarafım ağrıdığı için sağa kaytarıyorum :) teşekkür ederim güzel paylaşımlarınız için. 
Cevaplamak için Üye ol