Kitap önerisi

pilz soruyor: 4

merhaba. oğlum 10 gün sonra 5 aylık olacak. artık ona uykudan önce veya gün içinde kitap okumak istiyorum. kitap türü veya kitap ismi önerisine ihtiyacım var. şu an kucağıma alıp okusam kitabı ağzına götürmeye çalışacak muhtemelen. bu alışkanlığı nasıl oluşturmalıyım?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


seraphic

5 ay için en uygun kitaplar pearson yayınlarının dokun-hisset kitapları olabilir. Bunların dışında okuduğunuz kitaplara şimdilik çok ilgi duymayabilir. 9 aylıkken adım adım setini almıştım ilk oğluma. Çok da ilgiliydi. Ancak her çocuk farklı ikinci oğlum hiç sevmiyor ve dinlemiyor. Kitapları diş kaşımak için kullanıyor. Sizin için bebek kartları görselini ve dil gelişimini destekleme açısından daha faydalı olabilir. Ben bizimkine 'sevgili bebek kartları'nı gösteriyorum sık sık. 18 aydan itibaren uyku öncesi bol resimli fakat kelime sayısı az kitapları okumayı düşünüyorum.


pilz

çok teşekkürler. kart şeklinde değil de kitap şeklinde olması tercihim. dokun hisset dediğiniz kitaplara baktım ve büyük ihtimal onlardan alıcam. zaten zeka kartlarıyla aynı mantıkta anladığım kadarıyla, siz ismini söylüyorsunuz o bakıyor ve dokunuyor. ve tabi ağzına götürüyor :) bir de kumaş kitaplar varmış onlar bu dönem için uygun mu sizce?


seraphic

Evet kumaş kitaplar uygun olur şu anda. Hatta pinterest adlı sitedeki önerilerden yola çıkarak kendiniz bile yapabilirsiniz.


pilz

ay hiç öyle becerilerim yoktur :) satın alayım ben en iyisi. çok teşekkürler bilgiler için.Cevaplamak için Üye ol