biogaia etkisini ne zaman gösterir?

mariposita soruyor: 9

8 gündür kullanıyorum ama pek bi değişiklik yok. aynı gün demir damlasına da başladık. kakası feci kokuyorve cırcıvık. demirden mi kaynaklı?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


burcuveduru

bizde de sanırım iki haftada falan durum iyileşmeye başladı. buzdolabında saklıyorsunuz bu arada değil mi? dışarda tutunca ishal yapabiliyormuş diye duymuştum...mariposita

teşekkür ederim. öğürerek temizliyorum altını,o kadar feci kokuyor yani. bu demir damlası bu kadar etkiler mi ya kakayı?
çok keskin kokuyor.sindirim sistemine zarar vermiyordur umarım.


ema

Demir sindirim sistemine yan etki ediyor kabızlık vb bu yüzden ben özellikle aç karnına vermedim.Ne kadar etki ederse etsin dedim artık tok etkisi düşüyordu çünkü.

Hastanede çalışırken bazı hastalara çok dokunuyor geri geliyordular doktorlarım da tok iç o zaman diyordular bilgim burdan.
Artık vermiyorum doktorum ver dedi ama ben onu dinlemiyorum:)))keçi boynuzu pekmezi içiriyorum günde 2 çay kaşığı.
Bide sunu düşündüm kan değerlerini düzeltirken sindirim sistemini bozmak niye.Kaş yaparken göz çıkartmak gibi en azından benim fikrim bu.
  
Kaka ek gıdalara başlayınca daha fena oluyor:((( bir an önce tuvalete alışmalılar.mariposita

ben zaten aç vermiyorum.daha doğrusu açken daha etkili olacağını biliyoruma ama her seferinde tok denk geliyor.buzdolabında saklıyorum evet.
 8 gün oldu işte hem demire hem biogaia ya başlayalı. iki yenilik aynı anda olduğu için ne neyden kaynaklanıyor bilemiyorum. kakası sümüksü ayrıca.
 bi arkadaş besin intoleransı olabileceğini söyleyip hacettepeyi önermişti. aradım ancak telefonla randevu alınmıyormuş gidince de çok sıra beklermişiz falan filan..
özellikle sordum ki kaç gün sonra etki eder diye. 15 gün beklicez bakalım düzelme olmazsa mecbur hacettepe yolu göründü bize.


mariposita

teşekkür ederim 3es. biz burda faihe gidiyoruz ancak çocuk gastroenterolojisi yokmuş maalesef. bir önceki kontrolde dra hala gaz ve kaka sorunu olduğunu söylediğimde hiç üstünde durmadı bile. normaldir dedi. bence normal değil işte. kakası o kadar cıvık ki...
günde 3-4 defa yapıyor. sanki kabızmış gibi ıkına ıkına da mahvoluyor yavrum.bir kaç günlük aradan bişi olmaz umarım. demir çok öenmli çünkü. dediğiniz gibi mi yapayım?


mariposita

süt ürünleri derken yoğurt ve peynir de mi???
ama o zman emziren bi anne olarak nasıl kalsiyum alacağım?


gecce

koyu yapraklı sebzeler dereotu vs.kalsiyum oranı yüksek

 

 


mariposita

sağolun kızlar. 3es benim demek istediğim,eğer süt ürünlerine alerjisi varsa ve bu bi kaç gün durumu düzelirse bnm hiç süt ürünleri yememem gerek. bu durumda kalsiyumu nasıl alırım işte onu kastettim.
dereotu ve yeşil yapraklılardA vAr ama günlük kalsiyum ihtiyacı için kilolarca yemem lazım.süt ve süt ürünleri gibi değil miktarı.


Cevaplamak için Üye ol