Eşini tatile gönderme

space soruyor: 8

Benim 4 aylık bir bebeğim var. Kızım çok küçük olduğu için kendi isteğimle eşimle tatile gitmedim, gerçi tatil dediysem 2 gece yani h.sonu. Eşim arkadaşı ve arkadaşının eşiyle gitti yazlığımıza. Şu anda sanırım biraz pişmanım ama eşimi de suçlayamam çünkü benden izin istedi bende verdim. Sizce doğru mu yaptım?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


simge

Keşke sen de gitseydin! Benim kızım 2,5 aylık ve şimdiye kadar 3 şehirlerarası yolculuk yaptı!

Herşeyden önce sana çok iyi gelirdi rutinden uzaklaşmak!

Bundan sonraki fırsatları kaçırma, Azra'yı da kaptığın gibi gezebildiğiniz kadar gezin bence!


yasemin_ekin

simgenin yazdıklarına tamemen katılıyorum. İlk aylar bebeğin hem kolay hem zor ayları. Zorlukları malum ama kolay tarafını düşününce henüz hareket edemediği ve sadece anne sütü/formul mama ile baslendiği için ay şimdi düştü, ay şurayı karıştırmasın, ay merdivenden inmesin/çıkmasın, ay şimdi kahvaltı etmişti, meyve saati, öğlen ne yiyecek, akşam ne yiyecek, vs. vs .vs derdi yok.  

Bereket "tatil" çok uzun değilmiş. bir sonrakini kaçırma derim ben de. Hem bebeğe, hem anneye yarıyor.


blackcrow

bir dahakine mutlaka git. beslenmesi açısından en rahat olduğun günler. mama veriyorsan, sterilizatör taşıma sorunun olabilir o kadar. benim bebeğim 8 aylık. herşeyi yiyemediğinden, her öğünü ayrı bir problem. o yüzden annemlerin yazlığına geldik bu sene. tatil şahane birşey, her fırsatta yapmak lazım.


space

Çok haklısınız arkadaşlar bir dahaki sefere bizde ordayız. Zaten eşimde az önce aradı bizi özlemiş akşamüstü evde olacakmış. Hepinize teşekkürler...cunda

bence eşinden çok senin ihtiyacın vardır tatile. o kalsaydı sen gitseydin daha anlamlı olurdu.sen izin vermiş olsanda eşinin gitmek istemesi biraz garip  dogrusu. bidaha gitmesin sizsiz :)


Yasemina

Ben evlendikten 3 ay sonra esim anne ve babasıyla Almanya'ya gitmek istedi 1 haftalıgına. Garip buldum ama izin verdim, benim bir sınavım oldugu icin gidemeyecektim zaten. Sonucta o gidemedi, cunku gidis tarihinden 3,4 gun once isyerimin yakınlarında bir patlama oldu ve o beni yanlız birakamadı.

3 yıl evvel ise kendisi yazın 1 haftasını anne babasıyla guneyde gecirdi.

Kanımca esinin sensiz gitmesine izin vererek cok demokratik davranmıssın, bu sana daha yapıcı bir yaklasımla geri donecektir, donmeye baslamıs bile. Birazcık ozlem her zaman iyidir.


Opeth

ben olsam yapamazdım ..seni tebrik ediyorum..bende giderdim..yada bencillik yapabilir gitmesini istemezdim:) bugüne kadar iş seyahetleri dışında hiç birşeyi yanlız yapmadık..bilemiyorum ama tabikide herkezin düşüncesinede saygı duyuyorum..:)


yuksel_

eşini göndermekle iyi birşey yapmışın ama bence sen de tatil fırsatını kaçırma bi daha ki sefere..bebeğinin en kolay zamanı, emzir uyut..yemek derdi yok bişey yok..asıl senin tatile dinlenmeye ihtiyacın var..


Cevaplamak için Üye ol