Doğum sigortaları gereklimi

sigortamekonomik soruyor: 0

bir çok anne yeni gündem konusu gebelikte sigorta konusunda bilgi talep ediyor.Bir çok özel sağlık sigorta şirketi poliçelerinde doğumu ekleseler de bekleme süreleri var.bu gün sigorta piyasasında 2 firma hamile iken poliçe yapıyor.demir hayat firmasının 2 can doğum poliçesi ve Türk Nippon sigortanın hayata merhaba poliçesi.her ikisinide hamileyken alabilirsiniz.tek şartı var SİGORTA ALANIN SGK'lı olması.her iki şirket poliçeside 8 adet muayene gebelikle ilgili Sağlık uygulama tebliğ(SUT) un içinde devletin ödediği tüm tekliflerin özel hastanedeki farklarını ve normal yada sezeryan doğumu karşılıyor.Bu poliçelerde bebek kapsam dahilinde değil.ama fark prim vererek ekleyebilirsiniz.

Hayata merhaba ürünü şu an için medicana ve medicalpark hastanelerini kapsamakta.2 CAN POLİÇESİ yaklaşıK 300 hastanede geçerli yani hastane ağı daha geniş. şişli flourans nigthingel ve liv hospital esenyurt ve Ankara Liv hastanesi de kapsamda.

2 can doğum sigortasını 3800-7200 tl arasında alabilirsiniz 7200 tl lik pakette komplikasyon bebek dahil.9 taksitle ödeme imkanı var.

hayata merhabada 1 hastane seçip ona göre fiyat alıp sadece o hastanede kullanabilirsiniz.9 taksit imkanı var.11500 tl yi bulan hastaneler var kapsamda .

Öncelikle daha önceki bir yorumcu poliçeleri sigorta bölge müdürlüklerinden alın diye bir yorum yapmış.ama bunu aldığınızda gece bir sorun yaşadığınızda hangi bölge müdürlüğü acık kim size destek olur konusunu da açıklaması gerekirdi.ŞU an bşir çok sadece sağlık sigorta acenteliği yapan ve bu konuda uzmanlaşmış acenteler var.

Ama en önemli konu bence acentenizi ofisinde ziyaret edip sigortanızı yaptırın.Yerini yurdunu bilin.İnternet ortamında bir çok acente olmadan prim karşılığı iş kovalayan uyanıklar diyeceğimiz bir grup var.

DAHA GENİŞ BİLGİ İÇİN: www.hamileliksigortasi.net inceleyebilirsiniz

Saygılarımla

Dr.Güngör DANIŞMAN

SİGORTAMEKONOMİK GENEL MÜDÜRÜ


Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol