uykuya dalmaya itiraz ve meme

banu soruyor: 4

Ceren neredeyse 18 aylık olmak üzere ve geceleri uyku rutinimiz şöyle; 9 civarı diş fırçalayıp yatak odasına gidip, bir kitap karıştırmak sonra dişler fırçalanmış olsa da meme de kalan sütü uyku önü boşatmak ve bazen ninni bazen hikaye bazen birşeyler anlatarak uykuya geçişti. Son günlerde bazenler birbirine eklendiği gibi üzerine uykuya geçmekte zorlandığında tekrar meme istemek, sallanmak istemek gibi seçekler gelince uykuya geçiş ortalama bir saat oldu. Her seferinde meme bitti kızım desem de kendi açıyor, elliyor falan derken emziriyordum. Dün gece artık ağladı falan ama bir şekilde vermedim meme, ağladı sakinleştirdim, tekrar istedi ama en sonunda uyudu. Sizlerde de oldu mu böyle uyumamak için bin defa birşeyler istediği? Haksızlık mı ediyorum kuzuma? Yoksa birşeyler için geç mi kaldım?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


berraa

Merhaba aynı sorun bizdede var memeden keseli 2 ay oldu baya unutmuştu ama şimdi gene meme isteyi var geceleri uyumuyor sürekli aglıyo geceleri ne zaman düzelecek bilmiyorum..


CiciAnne

Sıkıntı olan kısım meme mi yoksa uyuma güçlüğü mü?


banu

Uykuya geçişte zorlandığı için meme kolaylaştıracakmış gibi geliyor ve tekrar bir atak, meme deyip fırlıyor yataktan. Her kalkışında enerjisi biraz daha düşmüş olsa da defalarca meme istemesi yoruyor. Onu uyutana kadar ben sızıyorum.  Dün gece yine emdikten sonra uyku haline geçti ama uykuya dalamayınca meme dedi. Bir önceki gece olduğu gibi ikna ettim, daha az mızırdandı bir iki deneme yapıp uyuya kaldı. Sanırım birkaç gece daha böyle sürecek. 


iptal_uye

sizlere göre biraz daha erken dönemdeyiz ama uyumamak için su isteme, meme isteme ihtiyacları karşılandıktan bir süre sonra yine yine isteme bizde de mevcut bu ara. gerçekten istediğini düşünmüyorum memeyi ve suyu ağzına almasıyla bırakması bir oluyor neredeyse. uyumamak için bahane;)Cevaplamak için Üye ol