18kg üzeri oto koltuğu

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


_Merve_

İrem http://www.nurturia.com.tr/questions/5793e305-2ce1-4e54-be89-9d4100e03667/2/arkadaslar---bebek-oto-koltugu-almak-istiyorum--yardimci-olabilirmisiniz bu linkte de bilgiler var..


Biz de Maxi-Cosi almıştık bir sıkıntı yok memnunuz.Ama bazen diyorum şu yan tarafları baş hizası daha yumuşak malzemeden olabilir sanki.Bizim aldığımız Priori model...Tobi modelin yan korumaları daha iyiydi sanırım


GulcanDeniz

Bizim 18 kg'a kadar olan koltuğumuz MaxiCosi idi. Aynı şekilde benim de 36 kg'ye kadar olanlardan almam lazım.
Römer düşünüyorum.

Ama geçen sene yasal zorunluluk geldiğinde haber yapmıştım ve CE belgeli, belli standartları taşıyan koltukların genel olarak iyi olduğu gibi bir fikir kalmış aklımda.


cansu_ayan

Merhaba herkese,
Dün ben de oto koltuğu almak için çıktım.
Römerin 18kg'a kadar olanını kullanıyorduk ve memnunduk.Dolayısıyla onun 36kg'a kadar olanından almak için yola çıktım.Ancak ürünü görünce vazgeçtim, aklınızda olsun yatış pozisyonuna geçiş çocuğun poposunun altında kalıyor.18kg'a kadar olanlar gibi önde değil ne yazık ki
Diğer ürünlere bakınca yine güvenilirliliği test edilmiş olan Concorde'un ürününü beğendim ben,tavsiye ederim.


Basak

Biz de birkaç ay önce, Britax-Römer Kid Fix Isofix aldık memnunuz.

Bizim ki linktekinin siyah- turkuaz rengi:

http://www.e-bebek.com/outlet/britax_romer/britax_romer_kid_fix_isofix_oto_koltugu/BXR-118156600

Almadan önce araştırmıştım. Bu sınıfta çarpışma testlerinde en iyi sonuçları alan oto koltuğuydu, 9-18 kg oto koltuğumuzda Römer'di ondan da memnunduk, aynı marka ile devam ettik.

Bu sınıfın (15-36 kg) tek dezavantajı, 9-18 kg sınıfında olduğu gibi yatar pozisyona getirilememesi, ama oğlum arabadayken dik oturur pozisyonda da olsa, uykusu gelince bu koltukta da uyuyabiliyor. Koltuk dik olduğu için başı düşüyor, düzeltiyorum, uyumaya devam ediyor.Zeynepko

Kiddy discovery'den memnunuz.


mihri79

biz koala aldık 9-36 çok memnunuz,yan yastıklar yumuşak,yatış pozisyonu var,araca monte ediliyor,kendi kemeride var


Basak

Bildiğim kadarıyla 15-36 kg aralığında olanlar hep aracın emniyet kemeri ile bağlanıyor, kendi kemerleri yok. Çünkü büyüyünce koltuğun arkalığı çıkartılıyor, sadece alt kısmı yükseltici olarak kullanılıyor ve yine aracın kemeri bağlanıyor.

9-18 kg kadar konforlu değil tabiki onda koltuğun kendi kemeri daha iyi tutuyordu, ama biz problem yaşamadık. Uyuyunca öne doğru düşme oluyor ama ani fren durumunda aracın emniyet kemeri de kilitlenip, sabitleneceğinden, güvenlik açısında problem olacağını sanmıyorum.


Deniz06

15-36 kg. olanların isofixli modelleri var. Biz Recaro kullanıyoruz, çok memnunuz.


Tosuncuk

Merhaba

Bu koltukların isofixsiz olanları pek güvenli gözükmedi gözüme koltuk sağa sola savruluyor gibi.Benim arabamdada isofix yok ne yazık ki.Kızım tahminen 4 ay sonra sığmayacak koltuğuna . Şu an ki koltuğumuz römer memnunuz.Ama bundan sonra ne yapmalı ne almalı .Yardımcı olursanız sevinirim.


Cevaplamak için Üye ol