günde sadece 120 cc süt sağabiliyorum

ilknuroztu soruyor: 5

8 aylık oğluma daha geçen haftaya kadar gün içinde 300 cc sağıyordum, ertesi gün ben işteyken annem biberonla veriyordu. Ancak son 1 haftadar miktar 100 cc ye düştü, ne yapabilirim, bu durum normalmi?
akşamları da emziriyorum aslında

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


tubatulay

bol su,stresssiz gün,iyi beslen ve dinlen,ve pompadan süt gelmese de sagmaya devam et,cünkü süt kanalları farklı yerlerde,gögüsün pozisyonunu değiştir.benim de 6 aylık bi bebegim  var,gündüz sadece 1 kez sagabiliyorum,zamanım da kısıtlı ve yogun calışıyorum...kolay gelsin..


Annegozuyle

iİknur, günde kaç cc içiyor? 300 cc'yi bitiriyor muydu?
Ben evde yokken sadece sabah kahvaltısında veriyoruz. Onda da en fazla 60-70 cc içiyor. daha fazla sağmışsam onları da depoluyoruz.  Gün içinde süt vermeye fırsat kalmıyor, meyvesi, yoğurdu vs. derken.
ilknuroztu

Cevaplar için çok teşekkür ederim arkadaşlar, 300 cc yi bitiriyordu, şimdi onun yerine milupa aptamil veriyor annem, meyve ve yoğurt ta versek olur galiba,
pompadan süt gelmesede 3 saatte bir sağmaya çalışayım inşallah artar, bide bozanın sütün kalitesini arttırdığını duymuştum, onu da denicem bu hafta, kolay gelsin herkese, sevgiler


yasemin_ekin

Hatırladığım kadarı ile 8. aydan sonra benim de sağarken sütüm azalmıştı. 9. ay civarı iyice azalmıştı. Tam tarihi hatırlayamıyorum sanırım 10. ay civarı, belki daha önce, bir hafta boyunca sağdığımda 30cc süt gelince sağmayı bırakmıştım. Ekin 15 aylık, halen beni emiyor.


mamakurt

Diger annelerin dedigi gibi en onemlisi bol su ve iyi dinlenme. Sut gelmese de sagmaya devam, sut gelip bitince de sagmaya bir 5 dakika daha devam. Ayrica rezene cayinin sutu artirici etkisi var, deneyebilirsin (bebege de faydali sute gecmesi, gazi azaltiyor).
Bir de sagmadan once gogsune ilik/sicak bir islak bez koyup ellerinle masaj yaparsan sutun gelmesine yardimci olur.
Ayrica sut sagarken bebegini dusunmek, resmine bakmak, esyalarini koklamak da ise yarayabilir.
Kolay gelsin :-)Cevaplamak için Üye ol